up
ara

Sonsuzluğun Sonu

Sonsuzluğun Sonu Konusu ve Özeti

Sonsuzluğun Sonu
Üç Robot Yasası - Baskısı Yok kitabının da yazarı Isaac Asimov tarafından kaleme alınan Sonsuzluğun Sonu kitabı Bilim Kurgu, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. MonoKL yayınevinden 2015 yılında 9786055159344 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sonsuzluğun Sonu isimli kitap 240 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Yosun Erdemli, Alperen Keleş çevirmiştir. Sonsuzluğun Sonu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Yosun Erdemli, Alperen Keleş
Yayınevi: MonoKL
ISBN: 9786055159344
Sayfa: 240 sayfa Basım Tarihi: 2015
"Sonsuzluğun Sonu" bir bilimkurgu dehasının kaleminden, her sayfasında heyecanlandıran, şaşırtıcı dönüşlerle okuyucunun nefesini kesen unutulmaz bir klasik. Zamana, Sonsuzluğa ve Gerçekliğine ilişkin sarsıcı bir arayış: Sonsuzluğun sınırlarında, zamanın kıyılarında bir aşk ve kurtuluş öyküsü.

Bilimkurgunun kurucusu sayılan Asimov aşılamamış kavrayışı ve kurgularıyla dünya edebiyatını ve bilimini büyülemeye devam ediyor. Sonsuzluğun Sonu, aşkın zamanlar aşan gücünün öyküsü.

"Asimov'un en etkili eseri. Bir bilimkurgu başyapıtı."
-Locus-

"Bu zaman yolculuğu öyküsü edebiyat çevrelerince Asimov'un en dahiyane eseri olarak kabul ediliyor."
-Entertainment Weekly-

"Modern bilimkurgunun en sarsıcı başarılarından birisi. "
-The Times-

"Aşılamayacak kadar iyi fikirlerle dolu … inanılmaz."
-Damon Knight-

'Hala yaşayan büyük bir hayal gücünün ürünü."
-Daily Telegraph-

"Sonsuzluğu dolaylı bir yoldan keşfettik. Önce Gerçekliklerin hesabını geliştirdik ve kendi Gerçekliğimizi test ettik. Çok küçük bir olasılığın sonucu olan bir Gerçeklikte yaşadığımızı bulunca hayrete düştük."

"Ne yazık ki, Galakside yalnız değiliz. Başka gezegenleri olan yıldızlar var, biliyorsun. Hatta başka zekâlar. En azından bizim Galaksimizde insandan daha eski olan yok, ama insanoğlunun Dünya'da kaldığı 125.000 Yüzyıl boyunca daha genç zekâlar bizim düzeyimize geldiler, hatta bizi geçtiler. Yıldızlararası seyahati geliştirip, Galaksiyi sömürgeleştirdiler."
Eray Erdoğan

Eray Erdoğan

@erayerdogan

Isaac Asimov - Sonsuzluğun Sonu
Şu ana kadar okuduğum bilimkurgu kitaplarından epey bir farklıydı diyebilirim. Başlarda ne olduğunu pek anlayamamış bir halde okumayı sürdürdüm fakat 50-60. sayfalardan sonra açılmaya başladı ve gerisi de güzel bir şekilde geldi. Konusu hakkında spoiler içermeyecek şekilde bir şeyler söylemek gerekirse, bir sonsuzluk var ve orada çeşitli görevli insanlar yer alıyor. Ana karakterimiz olan Harlan da bir sonsuz. Bu sonsuzlar, dünyada olan olayları takip ederek, bazı olumsuzlukları, aşırılıkları değiştirip daha iyi sonuçlar vermesiyle görevli insanlar topluluğu diyebiliriz. Daha derine inmek istemiyorum spoiler olmasın diye ama bu anlattığım genel bir özet niteliğinde, kitabın içerisinde çok daha fazla anlamlar ve kafa karıştırıcı ama bir o kadar da sonucunu okuduğumuzda şaşırtacak gelişmeler yer alıyor. Bu kitaba şu ana kadar okuduğum bilimkurgu kitaplarından farklı dememin sebebi de gerçekten çok fazla karmaşık yapılı ve bilimsel yapılı oluşu diyebilirim. Bazı cümleleri birkaç defa okumama rağmen anlayamamam da bundan kaynaklı diye düşünüyorum. Son olarak insan ve toplum davranışlarının tahlilini de gayet iyi yapmış yazar. Kitabı herkese öneriyorum, bilimkurgu okumayanlara veya ilgisini pek çekmeyenlere bile.
ataç ikon Sonsuzluğun Sonu
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Beğendim
İçine girmem biraz zaman aldı ancak biraz okuduktan sonra hikayeyi yakalayabildim. Sonu beklentimin dışındaydı. Güzel bir kitaptı. Beğendim ama çok etkileyici diyemem.
ataç ikon Sonsuzluğun Sonu
kitaba 7 verdi
2 beğen · 0 yorum

Sonsuzluğun Sonu - S41

Evet, benim yaptığım bir şey yüzünden şu kadar milyon insan artık yeni birer kişilik haline geldi, ama bu gerekliydi ve buna ben sebep olduğum için gururluyum.
ismilazımdeğil tarafından eklenmiştir.
burak kara

burak kara

@werevolf

İnsanlara kendi geleceğini seçme olanağı sağlayan Sonsuzluk gibi sistemler, güvenlik ve sükuneti tercih eder ve böyle bir gerçeklikte yıldızlara ulaşmak olanaksızdır.
ataç ikon Sonsuzluğun Sonu
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
burak kara

burak kara

@werevolf

Sonsuzluk gerçekliklerdeki felaketleri önlerken aynı zamanda zaferleri de yok ediyor. İnsanlığın yücelebilmesi için büyük sınavlar verilmelidir. Tehlike ve huzursuzluk, güvensizliğe yol açar ve insanlığı daha büyük daha görkemli zaferler elde etmeye iter. Bunu anlayabiliyor musun? Sonsuzluk, insanı kuşatan tuzakları ve sefaleti bertaraf etmekle onu, daha iyi ve etkili çözümlerini; kaçmak yerine, güçlüğü yenerek ele geçireceği asıl çözüm yollarını bulmaktan alıkoyuyor.
ataç ikon Sonsuzluğun Sonu
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
ismilazımdeğil

ismilazımdeğil

@ismilazimdegil

Ne zaman birisi belirli bir alanda tam bilgi sahibi olmadığını belirterek konuya girse, hemen ardından o alandaki kesin kanaatini belirtecek demektir.
ataç ikon Sonsuzluğun Sonu
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
ismilazımdeğil

ismilazımdeğil

@ismilazimdegil

Harlan hiçbir zaman yanılmazdı.
ataç ikon Sonsuzluğun Sonu
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Yeni Kitap paylaşım fotoğrafı
Yeni Kitap
Yeni kitabım
15/30
ataç ikon Sonsuzluğun Sonu
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon