up
ara

Kadınsız Erkekler Kitap İncelemeleri

Volkan Serhat Özen

Volkan Serhat Özen

@volkanozen

kitabın bütün hikayeleri güzel olsa son bölüm insanın içine yumruk gibi oturuyor. kadınsız erkeklerden birisi olmak çok kolaydır, önce bir kadına tüm kalbinizle aşık olun sonra da o bir yerlere gitsin hepsi bu ..

hangi durum olursa olsun sen bir şekilde kadınsız erkek olursun. göz açıp kapayıncaya dek. bir kez kadınsız erkeklerden biri olunca, o yalnızlığın rengi tüm tenine derinden işler. açık renk kilimin üzerine dökülen kırmızı şarap lekesi gibi. sen ne kadar donanımlı ev işleri bilgisine sahip olursan ol, o lekeyi çıkarmak çok zahmetli bir iştir. kilimin rengi zamanla biraz atsa da leke muhtemelen son nefesini verinceye değin orada olduğu gibi duracaktır. o bir leke olarak özellik kazanacak, bazen bir leke olarak toplumsal ifade hakkına bile sahip olacaktır. sen tenine işleyen rengin hafiften solmasıyla birlikte onun belirsiz sınırlarıyla yaşamaya devam edersin-

bir gün aniden sen de kadınsız erkeklerden olacaksın bugün en ufak bir uyarı , küçücük bir ipucu vermeden ; önsezi olarak hissettirmeden ya da içine doğmadan kapını çalmadan, öksürerek haber vermeden, hiç beklemediğin bir anda seni bulacak. bir köşeyi döndüğünde aslında çoktan oraya varmış olduğunu anlayacaksın. ama geriye dönmek mümkün olmayacak. o köşeyi bir kez dönünce orası artık senin için mümkün olan tek dünya olacak. sen kadınsız erkeklerden biri olarak anılacaksın, hep bu soğuk çoğul eki ile.
ataç ikon Kadınsız Erkekler
kitaba 9 verdi
0 yorum