up
ara
‹ Yağmurla Gelen Mutluluk

Yağmurla Gelen Mutluluk Kitap İncelemeleri

Ahhh bu kitaba kesinlikle 5/5 veriyorum puan olarak. Neden mi? Klasik mükemmel karakterlerden uzak iki farklı karakter için +1 , hikayede illa zaman mekan tanımlamasına gerek duymayıp harika bir aşkı anlattığı için +1 , aşkı sadece toz pembe olarak göstermediği için +1 , sendomlu insanlara yer verdiği için +1 , ve ne olacak acaba, güzel mi olacak yoksa üzücü mü bitecek diye sürekli merak ettirdiği için +1 . Vallahi helal olsun. Gerçekten bayıldım ve kitabın sonlarını ağlaya ağlaya okudum. O kadar içime işledi ki başucu kitaplarımdaki yerini aldı. Heralde zaman zaman elime alıp okuyacağım yeniden. Teşekkürler Amber Johnson böyle mükemmel bir kitap sunduğun için ve teşekkürler Yabancı Yayınevi çevirmenleriyle çalışanları.


Bu arada belirtmeliyim ki bu kitap 2014 yılında +Goodreads ın "En iyi genç yetişkin kitabı" adayı olmuş.


Ön tavsiye notunda ise "Bir gün oğlumun yaşamasını isteyeceğim türde bir aşk hikayesi" cümlesinin ne kadar etkileyici olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.


Herkese keyifli okumalar dilerim.. :)
ataç ikon Yağmurla Gelen Mutluluk
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Kitap hakkında o kadar çok şey yazıldı, çizildi ki.. Beğenen de vardı beğenmeyen de.. Ben beğenen kesimdeyim.
ataç ikon Yağmurla Gelen Mutluluk
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Gamze Türk

Gamze Türk

@gamzeturk

Kitaba çok güzel duygularla başladım fakat beni çokta tatmin etmedi. Bir yerlerde birşeyler eksik gibiydi. Oysaki konu çok daha güzel sonuçlar cıkara bilirdi. Evet kitabı sevmedim dersem yalan olur yazara haksızlık olur fakat konusu bu kadar duygu yüklü olabilecek bir kitap ne yazık ki duygudan bir tık uzak yazılmış yada cevrilmişti.
Bu kitapta konu aspenger hastalığına sahip bir cocuk ve o çocuğu olduğu gibi seven bir kızın arasında geçen bir aşk hikayesi ele alınmış. Hemen size aspenger hastalığını acıklayım. Sosyal yaşama sağlayamamak. Evet kitap bana şunu kattı insanın içinde biraz sevgi birazda sabır olursa üstesinden gelemeyeceği hiç bir şey olamaz. İnsanlar birbirlerinden farklı olabilir. Kiminin fiziksel anlamda eksiklikleri,kiminin ruhsal veya zihinsel önemli olan koşulsuz sevmek değilmi. Baktığımızda hiç bir şeyi eksik olmayan fakat kalbi eksik olan okadar cok canlı var ki. O yüzden böyle engeller sevmeye engel olmamalı. Beni yanlış anlamayın şimdi diyorsunuzdur sadece aşık olduğumuz yada ne bileyim hem cinsimiz olmayanlara karşımı böyle olalım. Hayır efendim oradaki sevmek çok farklı bir sevmek. Sevin karşılık beklemeden engel tanımadan güneşi, ağaçları, kedileri, köpekleri.. Sevin çirkinmiş eksikmiş demeyim. Neyse ben gene fazla gevezelik ettim. Hemen size kitap hakkında kısa bir bilgi veriyim.


Colton aspenger hastası olan bir çocuk. Resim yapmayı seven, yakışıklı ve basit kelimelerle olan üstü bir ilişkisi var.

Lilly ise oldukca sakar, sevimli ve çok aşık bir kız. İkisinin tanışması eskiye dayalı fakat uzun bir aradan sonra tekrar birbirlerini buluyorlar bunda birazda Colton'un payı var. 17 yaşına geldiğinde okula gitmek istiyor ve Lilly le tekrar kavuşuyorlar olaylar sonra hızla gelişiyor. Zaten kitap cok kısa o yüzden bahsedecek çokta birşey yok. Değişik bir kurgu. Evet okunur fakat çok bir şey beklememek lazım.
ataç ikon Yağmurla Gelen Mutluluk
kitaba puan vermedi
4 beğen · 0 yorum
Corpus

Corpus

@corpus

Öncelikle kitabın her ne kadar asperger sendromlu birine aşık olan bir kız hakkında olsa da insanlarda fazladan beklenti oluşturduğunu fark ettim. Bende öyle olmadı. Yazar ısrarla bunun bir aşk hikayesi olduğunu söylüyor ve bazı yönleri fazla hoşuma gitmese de kitap güzeldi. Kahraman anlatıcının özünü ve bir şeyleri anlatırken kendimizi kaptırıp bazen de olayları geçiştirmemizi çok doğal yansıtmış yazar. Colton'dan ziyade farklı birine aşık olmanın zor fakat fedakarlık gerektirdiği üzerinde durulmuştu ve sonuçta herkesin yaptığı da bu değil mi aslında? Kendinden farklı olan birini sevip tüm bunlarla baş edebilmek.
ataç ikon Yağmurla Gelen Mutluluk
kitaba 6 verdi
2 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Bana göre çok özel bir kitaptı.Evet bir aşk hikayesi anlatıyor fakat farklı ve gerçekten etkileyici bir hikaye ve yazarın anlatım tarzı gerçekten mükemmeldi.Çok kısa bir kitap,klişelerden ve gereksiz uzatmalara girmeden içinizi ısıtacak ve yüreğinize dokunacak bir hikaye.Çoktan 2016 favorilerime girdi bile :)
ataç ikon Yağmurla Gelen Mutluluk
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum