up
ara
‹ Tüm Yağmurla Gelen Mutluluk İncelemeleri

Yağmurla Gelen Mutluluk Kitap İncelemeleri

Gamze Türk

Gamze Türk

@gamzeturk

Kitaba çok güzel duygularla başladım fakat beni çokta tatmin etmedi. Bir yerlerde birşeyler eksik gibiydi. Oysaki konu çok daha güzel sonuçlar cıkara bilirdi. Evet kitabı sevmedim dersem yalan olur yazara haksızlık olur fakat konusu bu kadar duygu yüklü olabilecek bir kitap ne yazık ki duygudan bir tık uzak yazılmış yada cevrilmişti.
Bu kitapta konu aspenger hastalığına sahip bir cocuk ve o çocuğu olduğu gibi seven bir kızın arasında geçen bir aşk hikayesi ele alınmış. Hemen size aspenger hastalığını acıklayım. Sosyal yaşama sağlayamamak. Evet kitap bana şunu kattı insanın içinde biraz sevgi birazda sabır olursa üstesinden gelemeyeceği hiç bir şey olamaz. İnsanlar birbirlerinden farklı olabilir. Kiminin fiziksel anlamda eksiklikleri,kiminin ruhsal veya zihinsel önemli olan koşulsuz sevmek değilmi. Baktığımızda hiç bir şeyi eksik olmayan fakat kalbi eksik olan okadar cok canlı var ki. O yüzden böyle engeller sevmeye engel olmamalı. Beni yanlış anlamayın şimdi diyorsunuzdur sadece aşık olduğumuz yada ne bileyim hem cinsimiz olmayanlara karşımı böyle olalım. Hayır efendim oradaki sevmek çok farklı bir sevmek. Sevin karşılık beklemeden engel tanımadan güneşi, ağaçları, kedileri, köpekleri.. Sevin çirkinmiş eksikmiş demeyim. Neyse ben gene fazla gevezelik ettim. Hemen size kitap hakkında kısa bir bilgi veriyim.


Colton aspenger hastası olan bir çocuk. Resim yapmayı seven, yakışıklı ve basit kelimelerle olan üstü bir ilişkisi var.

Lilly ise oldukca sakar, sevimli ve çok aşık bir kız. İkisinin tanışması eskiye dayalı fakat uzun bir aradan sonra tekrar birbirlerini buluyorlar bunda birazda Colton'un payı var. 17 yaşına geldiğinde okula gitmek istiyor ve Lilly le tekrar kavuşuyorlar olaylar sonra hızla gelişiyor. Zaten kitap cok kısa o yüzden bahsedecek çokta birşey yok. Değişik bir kurgu. Evet okunur fakat çok bir şey beklememek lazım.
ataç ikon Yağmurla Gelen Mutluluk
kitaba puan vermedi
4 beğen · 0 yorum