up
ara

Sağlık İçin Oruç Bıçaksız Ameliyattır

Sağlık İçin Oruç Bıçaksız Ameliyattır Konusu ve Özeti

Sağlık İçin Oruç Bıçaksız Ameliyattır
Şifa Orucu ve Hastalıklar (2 Kitap + 1 DVD) ve Sağlıklı ve Güzel Kalmanın 7 Sırrı kitaplarının da yazarı Gülhan Beydemir tarafından kaleme alınan Sağlık İçin Oruç Bıçaksız Ameliyattır kitabı Sağlıklı Yaşam, Sağlık türünde okuyucusu ile buluşuyor. İm Yayın Tasarım yayınevinden 2000 yılında 9789750066603 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sağlık İçin Oruç Bıçaksız Ameliyattır isimli kitap 331 sayfadan oluşuyor. Sağlık İçin Oruç Bıçaksız Ameliyattır kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: İm Yayın Tasarım
ISBN: 9789750066603
Sayfa: 331 sayfa Basım Tarihi: 2000

Sağlık İçin Oruç Bıçaksız Ameliyattır - S41

Oruç ve İnsan
Orucun insan bünyesine etkileri
Orucun insan bünyesine etkileri demekle şunu kastediyoruz. Oruç insanın yalnız fiziksel bünyesini etkilemekle kalmaz. Aynı zamanda zihinsel ve ruhsal alemini de etkisi altına alır. Fakat fiziki bir arınma gerçekleştiği takdirde bu gelişim daha üst seviyeye ulaşabilmektedir.
Bu yaklaşımı açıklamaya çalışalım.
Oruç, olağanüstü bir arındırıcıdır, zira ancak arınmış organizmada tüm sistemler normal fonksiyon gerçekleştirebilirler. Orucun alansal seviyelere etkisi ve insan organizmasına tesiri, tedavi edici özel fizyolojik işlevlerin oluşması olarak yansır. Besin rejiminde insanda bu fizyolojik işlevlerin bir çoğu saptanmış durumda olur. Ancak oruç onları normal harekete geçirebilir. Birçok çağdaş ilim adamları ve doktorlar bu işlevleri incelemiş ve tanımlamışlardır.
Biz ancak onların oruç ile ilgili olağanüstü bilgilerinden yararlanıyor ve uygulayabiliyoruz. Aşağıda oruç sırasında insan organizmasında sırasıyla "devreye girecek" ve olağanüstü tedavi edici etki gösterecek önemli fizyolojik işlevler verilmiştir.
AHMET AKYILDIZ tarafından eklenmiştir.