up
ara

Türklerin Kültür Kökenleri ve Etnik Yapısı

Türklerin Kültür Kökenleri ve Etnik Yapısı Konusu ve Özeti

Türklerin Kültür Kökenleri ve Etnik Yapısı
1915 Kanla Yazılan Çanakkale Destanı kitabının da yazarı Mehmet Işık tarafından kaleme alınan Türklerin Kültür Kökenleri ve Etnik Yapısı kitabı Tarih, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yakamoz Yayınları yayınevinden 2009 yılında 9786053841197 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türklerin Kültür Kökenleri ve Etnik Yapısı isimli kitap 408 sayfadan oluşuyor. Türklerin Kültür Kökenleri ve Etnik Yapısı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Yakamoz Yayınları
ISBN: 9786053841197
Sayfa: 408 sayfa Basım Tarihi: 2009
Türkler, 4000 yıllık muazzam tarihleri boyunca köklerini kendi yüce değerlerinden alan büyük bir kültür hazinesi meydana getirmişlerdir. Değişik coğrafyalarda, farklı topluluklarla bir arada kardeşçe yaşamlarını sürdürürlerken özlerinden taviz vermemişlerdir. Siyasette olduğu gibi sanat, edebiyat, bilim ve musikide de tarih boyunca kendilerinden söz ettirmeyi bilmişlerdir.
Elinizde tutuğunuz bu kitapta;
• Türk Adının Ortaya Çıkışı
• Türklerde Sosyal Yapı
• Türklerde Din
• Türklerde Şamanizm, Fal, Büyü ve Batıl İnanışlar
• Türk-İslam Kültürü
• Anadolu’da İlkçağ Uygarlıkları
• Ve Günümüzde Türkiye’deki Etnik ve Dinî Unsurlar gibi konuları derinlemesine okuma ve öğrenme fırsatı bulacaksınız.
Tarihe merak duyanların ilgiyle okuyacağını ümit ettiğimiz bu eserin, anlatım tarzıyla tarihe yeni hayranlar kazandıracağından eminiz…

“Kültür; okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden mana çıkarmak, uyanık davranmak, düşünmek, zekâyı terbiye etmektir.”
Mustafa Kemal ATATÜRK

Türklerin Kültür Kökenleri ve Etnik Yapısı - S41

Budunları oluşturan boylar genellikle dil ve soy birliği içerisinde olmalarına rağmen bu her zaman olmayabilirdi. Bu durumda boyları bir çatı altında birleştiren etkenler, boylar arası siyasi ve ekonomik çıkarlar olabilmekteydi.
Karartı tarafından eklenmiştir.
Karartı

Karartı

@kararti

Orhun Anıtları'nda "Umay" Tanrıça adı birçok kere geçmektedir. Umay'ın anne sıcaklığına ve şefkatine sahip bir ruh olduğuna inanılmaktadır. Günümüzde de Anadolu'nun birçok bölgesinde, çocukları koruyan ya da öldüklerinde, kuş şekline girip uçan canlarını cennete götürdüğü düşünülen ruhlara inanılmaktadır.
ataç ikon Türklerin Kültür Kökenleri ve Etnik Yapı...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum