up
ara

İlik

İlik Konusu ve Özeti

İlik
Fırsatçı kitabının da yazarı Tarryn Fisher tarafından kaleme alınan İlik kitabı Korku, Gerilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Aspendos Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9786055175979 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İlik isimli kitap 376 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Görkem Mercan çevirmiştir. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. İlik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Görkem Mercan
Yayınevi: Aspendos Yayıncılık
ISBN: 9786055175979
Sayfa: 376 sayfa Basım Tarihi: 2016
Bone'da bir ev…
Evde bir kız…
Kızda bir gizem…

Margo diğer kızlara benzemiyor. Bone denilen izbe bir mahallede, lanetli bir evde onunla iki yılı aşkın bir süredir konuşmayan lanetli annesiyle yaşıyor. Günlerini kendini görünmez hissederek geçiriyor. Ancak tekerlekli sandalyedeki komşusu Judah Grant'le arkadaşlık etmeye başlayınca işler değişiyor. Mahalleden tanıdıkları yedi yaşındaki Neveah Anthony kaybolunca Judah bu olayı çözmede Margo'ya yardımcı oluyor.

Margo'nun öğrendikleri onu değiştirip hayata karşı yeni bir bakış açısı geliştirmesine sebep oluyor. Çocuk istismarcıları ve tecavüzcüleri bir bir hedef alarak kötü insanları bulup onları cezalandırmaya karar veriyor.

Ancak kötüleri avlamak tehlikeli bir iş ve Margo kendi ruhu dâhil her şeyi kaybetme riskiyle karşı karşıya…
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

İlik bitti ve diyebileceğim tek şey 'vay canına!' Kitabın başlarında sıkıldığımı itiraf etmem gerek. Hatta yarım bırakmayı bile düşündüm. Ama sonra devam etmeye karar verdim. Kitap bir süre benim için 'bitse de gitsek' modada idi.. Bu türe pek yakın değilim o yüzden okumakta zorlandığım oldu. Ama ilerleyen sayfalarda kitap akmaya başladı. Tarryn Fisher'ın kalemi ile ilk defa tanışıyorum ve bu benim için yeni bir deneyim oldu. Neden bu kadar geç okudum bilmiyorum ama diğer kitaplarını da okumak için sabırsızlanıyorum.
Olaylar Margo etrafında dönüyor. Onun ağzından okuyoruz hikayeyi. Dediğim gibi başlarda sıkıldığım kısımlar oldu ama sonradan beni çok şaşırtan gerçeklerle karşı karşıya kaldım. Judah konusunda hala şüphelerim var. Benim için tam bir muamma..
ataç ikon İlik
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Çok merak ettiğim bir kitabı nihayet cesaret edip elime aldım. Kısa sürede bitti ama benim için hayal kırıklığıydı.

Bu, yazarın okuduğum 5. kitabı. Diğer 4 tanesinden çok etkilenmiştim. İnsanın içini deşen bir tarzı var sevgili Tarryn Fisher'ın.

Bu kitapta ilginç başladı aslında. Hatta ilk sayfada incilerle ilgili ufak bir pasaj var. İnsana 'Eyvah! Ne geliyor acaba?' dedirtiyor. Daha önceki kitaplarına bakarak bunu söylememek imkansız.

http://angelssbooks.blogspot.com.tr/2016/02/ilik-marrow-by-tarryn-fisher.html
ataç ikon İlik
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum

İlik - S41

"Mükemmeller," diyor. "Moda endüstrisinde çalışmalısın."
angelsbooks tarafından eklenmiştir.
Sevinç_KD

Sevinç_KD

@sevinckd

İnsanı dünyada istediğiniz yere götürün doğduğu yeri yanında taşır.
ataç ikon İlik
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
15 beğen · 0 yorum
Sevinç_KD

Sevinç_KD

@sevinckd

Nefretin seni yok etmesine izin vermemelisin. Öyle olursa ruhunu kaybedersin.
ataç ikon İlik
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Herkesin hayatında onu yeterince umursayan biri olmalı.
ataç ikon İlik
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Bir yerden ayrılabilir; orayı terk edebilirsiniz ancak orası sizden asla ayrılmaz.
ataç ikon İlik
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Gizem D.

Gizem D.

@gizemd

Hiçbir şey insanın kendisiyle aynı savaşı veren, aynı aşkı hisseden, nefes alıp yaşayan bir başka insanı keşfetmesi kadar iyi hissettirmiyor.
ataç ikon İlik
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
231
KİTAP
En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları
Hem Türk edebiyatının hem de Dünya edebiyatının en önemli kadın yazarları tarafından kaleme alınmış mutlaka okunması gereken ...