up
ara

Türklerin Hataları

Türklerin Hataları Konusu ve Özeti

Türklerin Hataları
Türklerin Hataları kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Lutka Kitap
ISBN: 9786054751730
Sayfa: 384 sayfa Basım Tarihi: 2016
Kendimizi çok övdük, kendimizle çok övündük. Yanlışlarımızı hep "dış düşmanlara" bağladık. Bunu biraz değiştirmenin zamanı gelmedi mi? Özeleştiri kötü bir şey değil; aksine dozajında olursa mutluluk bile verir. Fertlerin ve milletlerin özgüven kalibresine de gösterge teşkil eder; sağlam karakterlere mahsus bir haslettir. Milletlerin kendileriyle barışık olmalarıyla da ilgilidir. Kendimizi tanımak, DNA örneklerimizi incelemekle elde edilecek bir şey değildir. Bu ancak tarihin ibret aynasında bizi seyretmek ve tarihi oluşlar içinde izlemekle yakalanacak bir bilgidir.

Kusursuzluk, mükemmellik Allah'a mahsustur.

Fertler ve milletler, kusursuz ve mükemmel değildir. Talih ve tarih, hiçbir beşeri oluşa ilelebet zirvede kalma imtiyazı tanımaz. Bizi dibe çeken yanlışlar, başka bir milleti tepeye çıkarır. Bu âlemde cari olan galebe nöbetleşmesidir. Elhasıl; gariptir dünya, hayat da öyledir. Bir tahterevallidir.
Burak Kürşad Turgut

Burak Kürşad Turgut

@burakkursadturgut

Bu kitabı büyük bir heyecanla aldım. Meraklandım. Acaba neler anlatıyor, nelere değinecek diye bir hışımla okudum.

Okumaz olaydım.

Türk Tarihinde yer etmiş devletleri, hakanları, komutanları anlatıyor. Sebep - Sonuç ilişkisini gerçek olaylar ve bulgularla destekliyor. Osmanlı'dan sonra Cumhuriyet'in ilk yılları, İhtilal ve günümüze kadar anlatılıyor. Tarih konusunda bilgilenmek isteyen Osmanlı'ya kadar olan kısmı okusun yeter.

Osmanlı'da bazı padişahlar ele alınmıştır. Yapılan yanlışlara değinilmiştir.

Taraflı bir gözle yazılmış olup özellikle Atatürk konusunda yapmış olduğu eleştirileri anlamak mümkün değil.

Sonuç itibariyle başlığına kanıp da yanılma yaşanmaması için iyice araştırılmalı ve öyle alınmalıdır diye düşünmekteyim.
0 yorum

Türklerin Hataları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle