up
ara

Hırsızlar Kanunu

Hırsızlar Kanunu Konusu ve Özeti

Hırsızlar Kanunu
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Roberts Crais tarafından kaleme alınan Hırsızlar Kanunu kitabı Roman (Çeviri), Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786053489122 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hırsızlar Kanunu isimli kitap 432 sayfadan oluşuyor. Hırsızlar Kanunu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Martı Yayınları
ISBN: 9786053489122
Sayfa: 432 sayfa Basım Tarihi: 2016
Bir hırsız; annesini, babasını, kardeşlerini terk etmeli. Bir ailesi, karısı, çocukları olmamalı. Çünkü onun ailesi biziz.

Kurallarından herhangi biri çiğnendiğinde, cezasının ölüm olduğu kanunlarla yönetilen organize bir suç çetesi. Bu çetenin üyeleri tarafından katledilen, bir zamanlar özel orduda görev yapmış Frank Meyer ile ailesi. Ve her ne pahasına olursa olsun, Frank Meyer'i öldürenlerin cezasını kesmeyi kafasına koyan, onun eski çalışma arkadaşı Joe Pike… Hiçbir polis, hiçbir kötü adam ve yaşayan hiçbir varlık, Joe Pike'ı girdiği intikam yolundan döndüremeyecek.

Edgar, Barry ve Shamus gibi pek çok platformda adaylıkları ve ödülleri bulunan, en son Amerikan Polisiye Yazarları tarafından Büyük Usta onuruna layık görülen Robert Crais; şüphe, ihanet ve geçmişten bugüne kalan hesaplaşmalar ekseninde gezinen Hırsızlar Kanunu'yla polisiye edebiyatının öncü isimlerinden olduğunu bir kez daha kanıtlıyo

"Roberts Crais, polisiye roman yazmadaki ustalığını Hırsızlar Kanunu'nda bir kez daha kanıtlamış ve kusursuz bir hikâyeyi, mükemmel karakterlerle bir araya getirmiş."
-The Huffington Post-

"Hırsızlar Kanunu'nda, organize bir Sırp çetesinin ekseninde gelişen, baştan sona soluk kesici bir kurgu sizi bekliyor."
-Library Journal-

"Hırsızlar Kanunu yalnızca heyecan ve aksiyonu iliklerinize kadar hissettirmekle kalmıyor, mizahi yönleri oldukça güçlü karakterleri sayesinde size keyifle okuyacağınız bir hikâye sunuyor."
-New York Times-
timaz mohsenzadeh

timaz mohsenzadeh

@timazmohsenzadeh

Kitaba genel bakis
Robert Crais'ten okudugum ilk kitapti. Roman cok basit oldugundan dolayi incelemegi uzatmak istemiyorum. Dedigim gibi, simdi sinemalarda izleyebildigimiz filmlerin cogunu andiriyor bu roman. Bir cinayet ve sonra intikamini alacak bir dost. Ortada cozulecek ve ya gizemli hic bir sey yok ve basit bir kovalama/yakalama oyununu andiriyor.
Buna benzer David Baldacci'den "Bedeli Ödenen Günahlar" ve ya James Patterson'dan "Kabus" kitaplarini onceden okumustum ve bu romanin icinde gecenler de onlardan hic farki yok. Aslinda son sayfalarda bir farkli bir sey cikacak diye umit ettim, ama yanilmisim. Bos zamaniniz olursa ve baska kitabiniz yoksa, okuyabilirsiniz. Ama eger Robert Crais'in diger kitaplari da boyle yazilmissa, tercih ettigim kitaplar arasinda yer alamaz. Tabi buna karar vermem icin bu yazarin bir baska kitabini da okumam lazim.
ataç ikon Hırsızlar Kanunu
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum

Hırsızlar Kanunu - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle