up
ara

Handan

Handan Konusu ve Özeti

Handan
Handan kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789750723537
Sayfa: 224 sayfa Basım Tarihi: 2007
Ben artık zelil ve sefil bir günahkâr oldum. Ben artık tarihin en mel un çehresi Yehuda 'ya bir nazire oldum. Yehuda nasıl dünyanın pek muazzez bir simasını, efendisini birkaç dinar için sattı ise ben de dünyanın beni en çok sevmiş bir ruhunu, o ruhun hududu olmayan emniyetini, muhitini sattım, dünyada en çok sevdiği bir şeyin kalbini ondan çaldım.
Halide Edib Adıvar, kendisine asıl ününü kazandıran yapıtlarından biri olan Handan'da evlilik ve aşk ilişkilerini konu alır. İngiliz terbiyesiyle yetişmiş Handan, 11. Abdülhamid rejimine karşı mücadele eden Nâzım'ı reddederek Hüsnü Paşa ile evlenir, ama mutlu olmaz. Mutsuzluğu onu bir beyin kanamasına ve bilinç kaybına götürür.
Handanın yeni ve özenli basımını genç kuşakların kaçırmamaları gerekiyor.
Antihistaminik

Antihistaminik

@antihistaminik

Gerçek aşkı bulduğunu zanneden ama asıl aşkı ölen kültürlü ve herkesçe sevilen Handan'ın hikayesini birbirine yazılan mektuplarla anlatıldığı bir roman.Kadın erkek ilişkilerini güzel irdeleyen bir roman.Okunmasını şiddetle tavsiye ederim.
ataç ikon Handan
kitaba 9 verdi
0 yorum

Handan - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

"İnsanı yaşatacak olan ne tıp ne de makinedir yavrum, doyurulmuş duygularımızdır sadece..."
ataç ikon Handan
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum