up
ara

Hannibal Doğuyor

Hannibal Doğuyor Konusu ve Özeti

Hannibal Doğuyor
Hannibal kitabının da yazarı Thomas Harris tarafından kaleme alınan Hannibal Doğuyor kitabı Roman (Çeviri), Gerilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nemesis Kitap yayınevinden 2016 yılında 9786059809573 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hannibal Doğuyor isimli kitap 328 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Hannibal Doğuyor kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Nemesis Kitap
ISBN: 9786059809573
Sayfa: 328 sayfa Basım Tarihi: 2016
Bir korku imparatoru: Hannibal Lecter Soğuk bir kış günü doğan Hannibal, masumiyetinin çok ötesinde hisler taşımaktadır. Yalnızdır, korkmuştur. Yanında olduğunu hissettiği tek şeyse kötülüktür. Onu bulup yanlarına alan amcası ve ve amcasının eşiyle birlikte bir şansı olur. Özellikle amcasının eşi olan Leydi Murasaki'nin çabalarıyla iyileşmeye başlar. Ancak baştan beri içine işleyen kötülük hissinden hiçbir zaman kurtulamadığını fark etmesi uzun sürmez. Kurtulamamıştır çünkü, kız kardeşini gözlerinin önünde parçalara ayırıp yiyenler, Hannibal'in içine asla kurtulamayacağı intikam tohumları ekmişlerdir. Thomas Harris'in yarattığı bir korku klasiği olan Hannibal Lecter'ın hikâyesi, kötülük ve intikam isteği arasındaki ilişkiyi, yeniden düşünmenize neden olacak.
İdeolog

İdeolog

@herkeskadarkimse

Son eser - ilk sıra
Serinin, Kızıl EJder/Red Dragon (1981),Kuzuların Sessizliği/Slience of the lambs(1988) ve Hannibal (1999)' dan sonraki en son kitabı ve aynı zamanda Hannibal Lecter efsanesinin doğumuna ışık tutan son eseridir. Serinin yazılmış son eseri olmasına karşın içeriği bakımından ilk okunması gereken kitap olması gerektiğini düşünüyorum. Daha sonra kronolojik sıra izlenebilir.
ataç ikon Hannibal Doğuyor
kitaba 9 verdi
6 beğen · 0 yorum

Hannibal Doğuyor - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
1129
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
Mustafa

Mustafa

@erd19

Siz ne düşündünüz,hissettiniz ? / Spoiler içerir. paylaşım fotoğrafı
Siz ne düşündünüz,hissettiniz ? / Spoiler içerir.
Hannibal serisinin son kitabi olan Hannibal Doğuyor romanını başa alarak başladım seriye ve az önce bitirdim. Bu kitabi okurken hissettiklerimi sizlerle paylaşmak ve sizlerin neler hissettiğinizi öğrenmek istiyorum. Kitaba başlarken görmeyi beklediğim şey bir insanin nasil canavara dönüştüğüydü ama sonuna geldiğim ana kadar hiç bir yerinde bir canavar göremedim ana karakter adına. Tam tersi, bu kadar canavarin içinde nasil insan kalabildiğine şahit oldum. Hannibal Lecter yaşadığı olaylar sonrasinda duygularini kaybeden, canileşen bir karakter değil asla. İşlediği cinayetlerdeki mesajlar da canavarlığını değil zekasını, kederini bir tuvale döken ressam gibi cesetler üzerinde göstermiştir. İşkence ya da öfkeyle işlenen cinayetlerden ziyade adaleti sağlama çabası olduğu görüşündeyim.(Kasap cinayeti hariç)
ataç ikon Hannibal Doğuyor
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon