up
ara

Dokuz Öykü

Dokuz Öykü Konusu ve Özeti

Dokuz Öykü
Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar kitabının da yazarı Jerome David Salinger tarafından kaleme alınan Dokuz Öykü kitabı Öykü (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753630481 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Dokuz Öykü isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Coşkun Yerli çevirmiştir. Kitap Okuduğum En Güzel Kitap listesinde de yeralmaktadır. Dokuz Öykü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Coşkun Yerli
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
ISBN: 9789753630481
Sayfa: 168 sayfa Basım Tarihi: 1970
İçindekiler
Muz Balığı İçin Mükemmel Bir Gün
Sarsak Dayı Connecticut'ta
Eskimolorla Savaştan Hemen Önce Gülen Adam
Teknede Esme İçin - Sevgi ve Sefaletle Yeşim Gözlüm, Al Dudaklım De Daumier-Smith'in Mavi Dönemi Teddy
Misafir

Misafir

@misafir000

Jerome David Salinger'ın okuduğum üçüncü eseri. Üçüncü esere üç yıldız. Dört de olabilirdi aslında.Şunu hemen söylemeliyim ki ilk okuduğum eseri Dokuz Öykü olsaydı diğerlerini okumak için bir heves duymazdım. Yine Coşkun Yerli çevirisi, yine bir çok İngilizce, Fransızca isim. Bazen boğuyor insanı. Bİraz Sait Faik Hikayelerine benziyor. Giriş gelişme ve sonuç bölümleri. Edebi açıdan Sait Faik çok daha değerli. "Markete gitti, eski arkadaşını gördü, içi sızladı" bitti tarzında yazılmış dokuz öykü. İçlerinden Teddy, Esme için Sevgi ve Şefkatle, Gülen Adam iyiydi diyebilirim. Özellikle Teddy bir var oluş hikayesi. Tekrar tekrar söylüyorum öyle şahane bir eser değil. Biraz da yazarın esrarengiz yaşamından dolayı bizler abartıyoruz bu eseri.Franny ve Zooey, Çavdar Tarlasında Çocuklar iki gömlek üstünde bu eserinin.
ataç ikon Dokuz Öykü
kitaba 6 verdi
0 yorum
Fatih S.

Fatih S.

@fsalim54 - İstanbul

Salinger'ın dokuz öyksünden oluşan kitap da açıkça istediğimi bulamadım...

Yazarın kendine has üslubu var ancak hikayelerinde sanki bir filmi ortasında açıp sonlarına doğru kapatmak gibiydi...
Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabı bu kitabının yanında bir şaheser olarak kalıyor...
ataç ikon Dokuz Öykü
kitaba 4 verdi
0 yorum
Selma Özbilge

Selma Özbilge

@selmaozbilge

Aşırı sıkıcı birbirinden farklı öykülerin yer aldığı bir kitap. Zaman kaybı. ..
ataç ikon Dokuz Öykü
kitaba 4 verdi
0 yorum

Dokuz Öykü - S41

Ramona'nın gözlüğünü kaptı ve iki eliyle tutarak yanağına bastırdı. Gözlerinden dökülen yaşlar gözlüğünün camlarını ıslattı. "Zavallı Sarsak Dayı" dedi tekrar tekrar. Sonunda gözlüğü, camları sehpanın üstüne değecek biçimde bıraktı oraya.
Burcu S. tarafından eklenmiştir.
Ucangacan

Ucangacan

@ucangacan

"Otele New york'lu doksan yedi reklamcı doluşmuş ve adamların şehirlerarası hatlara koyduğu tekel yüzünden 507 no'lu odadaki kız, öğlende yazdırdığı telefonu saat iki buçuğa kadar beklemek zorunda kalmıştı."
ataç ikon Dokuz Öykü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...