up
ara

Paris'te Satori

Paris'te Satori Konusu ve Özeti

Paris'te Satori
Ve Hipopotamlar Tanklarında Haşlandılar kitabının da yazarı Jack Kerouac tarafından kaleme alınan Paris'te Satori kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Siren Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786055903602 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Paris'te Satori isimli kitap 112 sayfadan oluşuyor. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Paris'te Satori kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Siren Yayınları
ISBN: 9786055903602
Sayfa: 112 sayfa Basım Tarihi: 2016
Çağdaş Amerikan edebiyatının en meşhur gezgininden farklı bir yol anlatısı: Paris'te Satori. Kerouac, Paris'te Satori'de, ailesinin kökenini araştırmak amacıyla çıktığı Fransa seyahatini anlatıyor ve okuruna, "Nasıl yaşamalı?" diye soruyor. Şaşırtmacalı bir kitap bu, çünkü sondan başlayıp başa dönüyor ve anlatıcı, yaşama sadık bir biçimde naklettiği bu metinde yanıtların değil soruların peşine düşüyor. Bu koca dünyada yollar nereye varırsa varsın, insanlarla yaşamlar nihayetinde birbirine benziyor. Florida'dan Paris'e, Paris'ten Brest'e ve geriye; izbe barlar, görkemli kiliseler, ıssız meydanlar, sisli sokaklar, şenlikli ve tehlikeli kalabalıklar. Peki insan, kim olduğunu, atalarının hayatına bakarak mı öğrenir, ne dersiniz? "Gerçek bir Tanrı olmayı beceremediğim sürece ikinci derece rollerle yetinmek zorundayım."

Paris'te Satori - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Ömer

Ömer

@omergulgen

Aimer, Travailler et Souffrir ( Sev, çalış ve acı çek). Sev kısmını beğendim, .Çalışmak bana fıtıktan başka bir şey kazandırmadı, Çile çekmeye gelince, zaten şu anda ne halde olduğumu görüyorsunuz.
ataç ikon Paris'te Satori
kitaba 5 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
194
KİTAP
Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar
Bukowski, John Fante, Chuck Palahniuk ve daha fazlası... Yeraltı edebiyatı yazarlarının mutlaka okunması gereken en iyi kitap...