up
ara

Başmeleğin Gözdesi

Başmeleğin Gözdesi Konusu ve Özeti

Başmeleğin Gözdesi
Meleklerin Kanı kitabının da yazarı Nalini Singh tarafından kaleme alınan Başmeleğin Gözdesi kitabı Roman (Çeviri), Fantastik türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yabancı yayınevinden 2016 yılında 9786055016838 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Başmeleğin Gözdesi isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Bige Turan Zourbakis çevirmiştir. Başmeleğin Gözdesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Bige Turan Zourbakis
Yayınevi: Yabancı
ISBN: 9786055016838
Sayfa: 384 sayfa Basım Tarihi: 2016
Nalini Singh, meleklerin hüküm sürdüğü, vampirlerin onların sadık hizmetkârları olduğu ve en büyük bedeli masumların ödediği nefes kesici dünyaya geri dönüyor.

Vampir avcısı Elena Deveraux ve sevgilisi, ölümcül Başmelek Raphael New York'a geri döndüklerinde yeni bir tehlikeyle karşı karşıya kalmışlardı... Bir okula saldıran vampirin geride bıraktığı manzara tamamen dehşet vericiydi; ve bu daha bir başlangıçtı. Kana susamış vampirlerin sayısı bir bir artarken şehrin sokakları kana bulanmıştı. Daha da kötüsü Raphael'in kendisi de yavaş yavaş kontrolünü kaybetmeye başlamıştı; gökyüzünü açıklanamayan kara bulutlar kaplamış, yeryüzü sarılmıştı.

Kehânet ürkütücü bir şekilde gerçekleşiyordu: Hain ve kadim bir ölümsüz diriliyordu. Vahşi rüzgârlar onun adını fısıldıyordu: Caliane. O, oğlu Raphael için geri dönmüştü. Bunun için yolunun üzerinde ne varsa yok etmeye hazırdı, ve yolunun üzerinde tek birisi vardı: Elena, oğlunun yok edilmesi gereken gözdesi...

"Eğer aranızda hâlâ başmeleklerin ve ölümlülerin bu muhteşem dünyasıyla tanışmamış olanlar varsa, yaptığınız her şeyi bırakıp en yakın kitapçıya koşun: Raphael sizi bekliyor."
-Supernatural Snark-

"Başmeleğin Gözdesi şehir fantazyası ve romans karışımlarından biri, ve bu türün sevenlerine şiddetle tavsiye edilir. Muhteşem!"
-Love Vampires-

"Bu seri okuru yakalıyor ve bitirdikten sonra bile etkisinden kurtulamıyorsunuz. Buradaki eleştirmenler olarak en iyi paranormal serilerden biri olduğunu düşünüyoruz."
-The Book Reading Gals-
Nyx Styx

Nyx Styx

@nyxstyx

Başmeleğin Gözdesi
Bu serinin ilk kitabını alıp bitirdiğimde ve 8-9 kitaptan oluştuğunu,daha çevrilmediğini öğrendiğimde hüsrana uğramıştım.O kadar ki bunun acısından beni iki kutu pizza kurtarabilmişti.
Bu kitabın çevrildiğini görünce ne kadar mutlu olduğumu tahmin etmeye çalışın.
Kitaba gelirsek,Lonca Avcısı serisi benim için her zaman ara vermeye veya kafamı dağıtmaya ihtiyacım olduğunda okuduğum bir seri oldu.Akıcı,esprili ve güzel bir anlatımı olduğundan okuyucuyu hiç yormuyor,yormazken üstüne üstelik o dünya ve karakterle okuyucu arasında o kadar güçlü bir bağ yaratıyor ki savaş sahnelerinde ya da herhangi bir anıya gidildiğinde bunu kalbinizde hissedebiliyorsunuz.
Bu seride tek beğenmediğim şey,Elena ve Raphael arasındaki o güçlü bağın ne zaman kurulduğunun doğru dürüst belli olmaması.Ve o bağın belirginliğine sürekli vurgu yapılması.
Meleklerin Kanında tanıştılar ve Raphael onun için aniden hayatını tehlikeye attı(?),Başmeleğin Öpücüğü Elenanın geçmişine göz gezdirdik ve bum aniden gözde olup çıktı.
Ya da ben aşkta çok yavaş alan bir insanım,bilmiyorum.
Bir de kitabın tanıtımı tamamiyle Caliane'ın uyanması üzerineydi.Ve sadece kitabın son elli sayfasında falan uyandı veya konuşma geçti.Ben ondan keskin bir tavır veya hareket bekliyordum.Daha çok geçiş kitabıydı bana göre.
Ama içine yerleştirilen birkaç sırrın ortaya çıkması açısından da önemliydi.
Nalini tarzından şaşmamış ama biraz boşlamış gibiydi.
Yine de o mükemmel karakterlerin ve o mükemmel diyologların uğruna,sekiz puanı verdim gitti.
ataç ikon Başmeleğin Gözdesi
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Meleklerin ve vampirlerin insanlarca bilindiği, birlikte yaşadıkları (tabi statü farklarıyla) bir dünya var. Ana karakterimiz Elena, 28 yaşında bir vampir avcısı. Ana karakterin yaşı 28 olunca bana bir okuma şevki geldi, çünkü 20 yaş altı karakterler okumuştum çok. Sonra konuya daldım. Bir Ateş Dizisi ya da Cat ve Bones ikilisi gibi bir şeyler okuyacağım sanırım dedim. Ama serideki ikili ilişki üzerine çok düşülmüş. Yani aksiyona biraz daha detay ve yer verilseydi sanırım daha çok sevecektim. Mesela Raphael için, Elena'nın sürekli 'o bir baş melekti' diye tekrarlamasından baygınlık geçirecektim filan. Neticede fena değil ama ben istediğimi alamadım. Bahsettiğim diğer serileri okumamış olsaydım daha fazla beğenebilirdim belki. O yüzden çok beklentiye girmeyin. Kitabın yetişkin içerikli olduğu bilgisini de ekleyeyim. Son olarak seride 8-9 kadar kitap olduğunu da söyleyeyim.
ataç ikon Başmeleğin Gözdesi
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum

Başmeleğin Gözdesi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Nyx Styx

Nyx Styx

@nyxstyx

''Ben kendimden başka,kimsenin efendisi değilim.''
ataç ikon Başmeleğin Gözdesi
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum