up
ara

M4Y4

M4Y4 Konusu ve Özeti

M4Y4
M4Y4 kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 9786053110972
Sayfa: 424 sayfa Basım Tarihi: 2016
"Peşinde hiç düşünmediğin kadar büyük bir tehlike var. Eğer başarabilirsen sevdiklerini koru ve kurtar. Çünkü ben ilk olarak bunu yapacağım!" Boston'dan gelen gizemli bir paketle Doruk'un sıradan hayatı, bilinmezlerle dolu ölümcül bir maceraya dönüşüyor, ölüm ile yaşam arasındaki fark gittikçe kayboluyor. Güzel bir İzmir sabahından dünyanın dört bir yanına uzanan bu karanlık hikâyede gerçeklik algısının ne kadar kırılgan olabileceğini göreceksiniz.
Vella

Vella

@vella

Sürükleyici ve dinamik
Kısaca bahsetmek gerekirse; bilimkurgu alt notaları ile çok güzel harmanlanmış bir aksiyon romanı olarak değerlendirebilirim. Bu formülizayon ile yazılmış ilk eserlerden olduğundan kesinlikle bir okunması gereken benim gözümde.

Yazarın kalemi, olayları anlatış biçimi, okuyucuyu merakla bir sonraki sayfaya sürüklüyor. Düğüm-serim-çözüm kısmında temposu yüksek anlatım ile olayların akış hızına yetişmekte zorlanıyorsunuz adeta ki bu da sizi bir filmin içinde gibi hissettiyor çoğu yerde. Yazarın zekice kurgusu sizi içine çekiyor, bol diyaloglu anlatım tarzı da kitabı her daim dinamik tutmaya yardımcı olmuş bence, sahne anlatımının başarısı da buna katkı sağlıyor.

Bunun dışında, olaylar örüntüsünün okuru sürüklediği son noktada bilim, felsefe ve kurgunun gerçeklik ile kesiştiği yerde yazarın bizlere sunduğu alternatif tarihin gerçekliğini sorgular buluyorsunuz kendinizi.

Son olarak -ki bu bence en güzel yeri- bazı şarkıları sahneler ile birleştirip tadı damağınızda kalan sahneler yaratması muazzam!
ataç ikon M4Y4
kitaba 10 verdi
0 yorum
Kaan Gürsoy

Kaan Gürsoy

@kaangursoy0

İnanılmaz Sürükleyici
Kitabı kapak tasarımına bakarak aldığımı inkar etmeyeceğim.
Destek etiketi beni her daim ürkütmüştür. Sebebi malum...
Kitabın instagramdaki paylaşımları da beni oldukça irite etmişti. Bir tarafta bilimkurgu deniliyor diğer tarafta aşk romanı edasıyla alıntılar paylaşılıyor. Yazar arkadaşımıza ufak bir tavsiye sosyal medyada kitaptan alıntı yapmasa veya yaptırmasa daha iyi olurmuş. O alıntılarla bu kitabı ancak aşk romanı sanıp alırlar ki asıl okuyucu kitlesini oluşturamaz.
Kitabın konusuna ve anlatımına söyleyecek tek kelimem yok. Bir anda elime geçti ve bir anda bitti. Ben bu kitabın Türkçe değil de yabancı bir dilde olsa best seller olacağını iddia ediyorum! Sonlara doğru konuyu bazı yerlerde kaçırdım ki bu da yüksek hızlı temposundan kaynaklandı. İnanılmaz içine çeken karakterlere sahip. Aileden biri gibi hissediyorsunuz.
Devamını merakla bekliyorum. Umarım bu şekilde sonlandırmaz çünkü aklımda deli sorular var. Bu kadar açık bir son ile bitirmemesini umut ve rica ediyorum.
ataç ikon M4Y4
kitaba 10 verdi
2 yorum
Ömür Marangoz (@omurmarangoz)
bir haftasonu içerisindeki kısıtlı okuma süresinde yarısını okumuş ve geri kalanını da merakla bitirmek düşüncesinde olduğum güzel bir kitap. Bu yazar iş yapar arkadaşlar. hatta eğer yayınevi de üstüne düşerse farklı dillere çevirilip bestseller olabilecek bir kitap. İşte olumsuz olan kısmı burada başlıyor. Yahu arkdaş bu kitap çevirildikten sonrasında rezil olmayacak mıyız dünyaya? Bıngıldağından tut toynağına kadar türlü türlü materyeli argomuzda kullanan bir toplum olarak, küfür edebiyatımız bukadar geniş iken, bukadar çok O.Ç kullanılması bizi hakir göstermez mi? Ama sonuç olarak bukadar sürükleyici iyi kurgulanmış bir roman içerisinde, her sayfada bazen 7 kere karekterlerin birbirine o.ç dediğini görebiliyor olmamız bile bizi konudan uzaklaştırmıyor. --- spoil --- kitaptaki her karakter birbirinin o.ç olduğunu düşünüyor...
23.05.16 beğen cevap
Kaan Gürsoy (@kaangursoy0)
İnan çok güldüm yorumuna bak orasına hiç dikkat etmemiştim :)
27.05.16 beğen cevap

M4Y4 - S41

Alsancak için yaşam yavaş yavaş başlıyordu. Aslında Alsancak'ta yaşam hiç bitmezdi ama akşam saatlerinde araç sesleri ile insan kalabalığının uğultusu daha bir yüksek gelirdi insana. Yılın en sıcak mevsiminde odadaki vantilatöre biraz temiz hava sağlamak için, aralık olan pencereden içeriye insanların, arabaların sesleri doluyordu.
Vella tarafından eklenmiştir.
313
KİTAP
En Sürükleyici Kitaplar
Yemek yemek, uyumak gibi doğal ihtiyaçlarını unutmana sebep olacak en sürükleyici kitaplar bu listede! Sen de en sürükleyici ...
147
KİTAP
Kapak önemli! En güzel kapaklı kitaplar
İçeriğin öneminin farkındayız. Fakat bu listede sadece güzel kapaklı kitaplar olsun istedik. Sen de kapağını en beğendiğin ki...
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
293
KİTAP
Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar
Bu kitapların acilen filmi çekilmeli! Kurgusuna bayıldığımız ve sinemada da görmek istediğimiz, senaryolaştırılması mümkün ol...
312
KİTAP
Tavsiye Ettiğim Kitaplar
Kitap tavsiyesi arayanlar buraya! Herhangi bir kitap türüne bağlı kalmaksızın beğenerek okuduğumuz ve herkesin okumasını tavs...