up
ara

Bugün Bize Kim Geldi

Bugün Bize Kim Geldi Konusu ve Özeti

Bugün Bize Kim Geldi
Sandık Odası kitabının da yazarı Sezgin Kaymaz tarafından kaleme alınan Bugün Bize Kim Geldi kitabı Öykü (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. April Yayıncılık yayınevinden 2016 yılında 9786055162689 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bugün Bize Kim Geldi isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bugün Bize Kim Geldi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: April Yayıncılık
ISBN: 9786055162689
Sayfa: 184 sayfa Basım Tarihi: 2016
Sezgin Kaymaz ile Türkçenin merkezine yolculuk!

Matrak lakin vefakar, hırpani ve fakat cefakar, en hararetli yerinden, helalinden öyküler, mektuplar!

Derdi günü, işi gücü dil olan bir yazardan hallere, duygulara, insana, hayvanata dair bir edebiyat ziyafeti.

Cayır cayır evler, köpür köpür Hülya'lar, sinmiş ufacık olmuş önlüklü bebeler, koca koca kararları eline yüzüne patlayan biçareler...

Halk ağzından derlemelerle, icat sözcük ve deyimlerle, bitmeyen enerji ve sürprizlerle bakın bugün size kim geldi!
Lilith's

Lilith's

@halimesimsek

içinizi biraz burkup sonra gülümseteceğim
Yazarla ilk tanışmamdı ama son olmayacak. Bizden biri. İçerisinde farklı öyküler ama öykülerin bir yerlerinden birbirlerine dokunmayı da unutmuyorlar. Bana yazarın kendi hayatından kesitler gibi geldi.

Kitap ince ince duygularınıza dokunuyor tam ağlamayacağım ya derken gülmeye başlıyorsunuz. Ben özellikle "Bugün bize kim geldi?" öyküsünde gözlerim dolmadı değil çünkü İnci benim kızım oldu diğerleri kardeşleri hayvan sevgisi daha nasıl güzel anlatılabilirdi ki ? İnciyi kendi tüy yumağımın yerine koydum ona bakıp bakıp okudum kitabı onlarla birlikte mahvoldum. Onlarla birlikte sevindim. Bu duyguyu okuyucuya aktaran bir yazar olması da benim şansımdı sanırım. Tercüme Sanattır isimli öykü de ise kahkahalara boğuldum hepimiz çocuk olup o sıralardan geçtik ne masumduk değil mi ?

Peki ya Hülya ? İnsan olabilmek ama gerçek anlamda. Özünü yitirmemek insan kalabilmek doğal olmak günümüzde ne zor değil mi ? Hülya karakterinde bunların hepsini bulabilirsiniz. İçimizi ısıtmak, bir evin içerisine sanki gizlice girmiş onları izliyormuş hayatlarına tanıklık etmek istiyormuş hissini yaşamak trajikomik yani hayatın diğer adını satır aralarında bulmak istiyorsanız bu kitap sizi bekliyor olacak.

Herkese keyifli okumalar dilerim.
ataç ikon Bugün Bize Kim Geldi
kitaba 8 verdi
5 beğen · 0 yorum
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

Keşke bitmeyen kitap olsaymış ve o kitabın adı Bugün Bize Kim Geldi olsaymış. ? O kadar çok sevdim ki, inanın bitmesini hiç istemedim.

Sezgin Kaymaz’ın kalemi ile ilk tanışmamdı. Fakat kesinlikle son olmayacak. Sanırım bütün kitaplarını okuyacağım. Kitabımız sekiz öyküden oluşuyor. Hepsi birbirinden komik, birbirinden güzeldi. Yanlış Anlama Ömer Faruk ve Sokakta Köpekler Evlenir öykülerinde bildiğiniz kahkaha attım. Hatta gözlerimden yaşlar geldi. O kadar samimi, anlatılanlar o kadar bizdendiki... Özellikle Hülya ile karakterlerimizin çok benziyor olması ayrı bir sıcaklık kattı. ?

Umarım yazarla birgün karşılaşır ve kahkalarıma sebep olduğu için kendisine teşekkür edebilirim. Bu kitapla gülmeye ne kadar çok ihtiyacım varmış onu anladım. Mutlaka tavsiye ederim dostlar. Okuyun, sevdiklerinize hediye edin. ?
ataç ikon Bugün Bize Kim Geldi
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

Bu öykü kitabı, Sezgin Kaymaz'ın okuduğum 2. kitabı ve bu kitap ile birlikte yazarım tüm kitaplarının okunacağı kesinleşmiş oldu. Hikayelerin hepsi gülümseten ve içten. Sanırım gerçeklik payı olan hikayeler. Bu kadar güzel anlatılması için gerçeklik payı olması gerekiyor çünkü. Yazarın eşini anlattığı Hülya karakteri o kadar sevecen ki her muhabbette gülümsetmeyi başarıyor. Bunu bir de Onur Gökşen'in kardeşi Mert ile olan durumuyla yakalamıştım. Aileden birilerini anlattığınızda mizahı ayarlamak çok zor olmuyor, kendiliğinden geliyor demek ki. Site puanları da genelde çok yüksek kitabın, herkesin keyifle okuyacağı tarzda olmuş. Yeni kitabı 15 gün sonra çıkacak bu yazı yazılırken ve şimdiden sabırsızlanıyorum alıp okumak için.
ataç ikon Bugün Bize Kim Geldi
kitaba 9 verdi
4 beğen · 0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Bu kitabı ve yazarı çok sevdim. Çok güzeldi. Harika bir tanışma kitabı oldu Sezgin Kaymaz ile. Artık tüm kitapları okunacak güzel samimi bi yazar daha buldum.

Başta biraz garip geldi fazla mı halk ağzı :) dedim ama ilerledikçe daha bir hoşuma gitti, öykülerin güzelliği, samimiyeti, gerçekliği ve bağlantıları çok tatlıydı aşırı eğlendim kahkahalar attım çoğu yerde, son hikâyede de vurdu tâbi son darbeyi ve artık sevdiğim yazarlar arasında yerini aldı, bir kaç kitabını daha okuyayım ama bir kitapta yetiyor bazen. Tavsiye ederim, okuyun.
ataç ikon Bugün Bize Kim Geldi
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Samimi bir anlatım..
İlk defa okuduğum bir yazar. Birbirinden hem farklı, hem de birbiriyle bağlantılı sekiz hikayeden oluşan okuması son derece keyifli bir kitap oldu benim için. Anlatım dili öyle samimi ki sırf anlatımın sempatikliği ve gerçekçiliği nedeniyle bile zevkle okunur.Kişinin kendiyle ve çevresiyle barışık olmasını, olduğu gibi kabullenip yadırgamamayı ,hayvan sevgisini öyle güzel anlatmış ki hayran kalmamak mümkün değil. Sezgin Kaymaz'ın okumuş olduğum ilk , ama son olmayacak bu güzel kitabını herkese tavsiye ederim.
ataç ikon Bugün Bize Kim Geldi
kitaba 9 verdi
1 beğen · 0 yorum

Bugün Bize Kim Geldi - S41

"...Özellikle vücut ağırlığıyla yapılan cimnastik gibi ağır sporlarda görülüp..."
Allah belanı versin senin internet gibi!
Kübra Ç? tarafından eklenmiştir.
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Sevgili Mektupkardeşim,
Çoğunlukla karşılaşmayız bile seninle.
Mektuplaşır dururuz. Yaklaşırız içten içe, konu komşu olur, eş dost olur, dertdaş sırdaş oluruz kendimize çaktırmadan. Muhtaç oluruz birbirimizin varlığına, birbirimizin ihtiyâcı oluruz. Harfler söze, sözler sohbete, sohbetler muhabbete dönüşür gel git. Muhabbetler sese, sesler vahye. Sen beni vâr edersin ben seni. Demden deme geçeriz mektup mektup, sen hiç olmadığın kadar sen olursun, ben bir de bakarım ta kendisiyim kendimin.
Hep senin sâyende.
Bağlanır giderim güzel varlığına. Olur mu derler, olur, insan hiç görmediğini de özler; ben seni çok özlerim.
ataç ikon Bugün Bize Kim Geldi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Yanlış anlama da,senin gibi "Ya biri bir şey isterse? diye korkudan donuna dolduran adamlara var ya... o mersedesin dingili girsin inşallah.
Sen şimdi bunu da yanlış anlarsın."Adam" derken seni kastetmiyorum.
ataç ikon Bugün Bize Kim Geldi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Kübra Ç?

Kübra Ç?

@kedilikitapsever

Ölene bir şey yapmıyor ölüm; kalana yapıyor.
ataç ikon Bugün Bize Kim Geldi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

Genel durumunun yirmi dört saat takip edilmesi lazımmış da bakarsın acil bir müdahale gerekiverirmiş de biz evde bıcık bıcık edip seveceğim derken hayvancağızın ölümüne sebep olabilirmişiz de böyle sevmek olmazmış da bu bizim yaptığımız mide ameliyatı olmuş adama acılı adana yedirmeye benziyormuş da yok hatta baltayla beyin ameliyatı yapmaya benziyormuş da işini hiç mi hiç kolaylaştırmıyormuşuz da bir de bizle uğraşmıyormuş da zaten ben onu hiç anlamıyormuşum da...
ataç ikon Bugün Bize Kim Geldi
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
1176
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
8.8/10
17 oy
Sence kaç puan almalı?
0