up
ara

Büyüleyici Bağırsak

Küçümsediğimiz Organ -

Büyüleyici Bağırsak Konusu ve Özeti

Büyüleyici Bağırsak
Büyüleyici Bağırsak kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Büyükada Yayıncılık
ISBN: 9786059177054
Sayfa: 288 sayfa Basım Tarihi: 2016
Tam da sırasıymış gibi; konumuz bağırsak!

Organların arasındaki çirkin ördek yavrusu; bugüne dek insanlara rahatsızlık veren yegâne konu. Fakat bu rahatsızlık verici imajın değişmesine oldukça az kaldı. Aşırı kilo, depresyon ve alerji, bağırsak florasıyla son derece bağlantılı konular. Bunu sözlere dökmek gerekirse: Vücudumuzun kendisini daha iyi hissetmesini istiyorsak, daha uzun yaşamak istiyorsak ve amacımız daha mutlu bir yaşam sürmekse bağırsağımıza iyi bakmamız ve ona dikkat etmemiz şart. Bu konuda yapılan son araştırmalar da tam olarak bunu gösteriyor. Genç bir araştırmacı olan Giulia Enders da bu kitapta mizahi bir dil eşliğinde bu organın ne kadar karmaşık ve ne kadar büyüleyici olduğunu gözler önüne seriyor. Bu organ, vücudumuza ve ruhumuza giden yolda anahtar görevi taşırken bir yandan da arka kapıdan, bambaşka bir bakış açısından olaylara bakmamızı sağlıyor.

"Oldukça eğlenceli, sürükleyici ve öğretici bir kitap!"
-Taz-
muhendisimo

muhendisimo

@muhendisimo

Ne denir ki...
Sağlık alanında bir çok kitap okumuşumdur. Kendi alanında uzman doktorlar ve kitapları her zaman için ilgi alanımda olmuştur. Yalnız bu kitap farklı yazarımız Çok uzman değil halen Frankfurt üniversitesinde Gastroentereloji bölümünde doktora tezini yazıyor. lakin Büyüleyici Bağırsak Kitabı ile bir çok ödül kazanmıştır. ve kitabı en çok satanlar listesinde.. neredeyse çok az tıp kitabı (diyetler zayıflatıcı kitaplar hariç) en çok satanlar listesine girebilir.. bu kitapta o en azlar arasında neden mi? Çünkü Giulia tamamen doğal ve içten yazmış hepimizin anlayacağı halk arasında geçen kelimeleri kullanmaya özen göstermiş tıp dilinden uzaklaşmış birde içine samimiyet ve komedi de katıp çizimlerle desteklemiş.. ben çok beğendim. Tıp ve insan vucuduna işleyişine ilgisi olanlar varsa okumasını tavsiye ederim.
( Bu arada Giulia yine bana neden tıp okumadım ki dedirtti..:( )
ataç ikon Büyüleyici Bağırsak
kitaba puan vermedi
0 yorum
Merve Yıldız

Merve Yıldız

@merveyildiz

Muhteşem
Kitabı gerçekten iki kez okudum. İlk okuduğumda bittiğine üzüldüm ve yazarı merak ettim. Devamı olmalı dedim. Bu kadar esprili bir dille size vücudunuzu anlatan bir kitap olması harika. İkinci kez başladığımda önemli bulduğum yerlerin altını çizdim. Okuduktan sonra bulaşık süngerlerinden tiksinecek, vücudunuzda olup bitenler hakkında bolca fikir sahibi olacaksınız.
ataç ikon Büyüleyici Bağırsak
kitaba 10 verdi
0 yorum
Nazlı

Nazlı

@selamalbatros

Bitti...
Kitapta en pis organımız olarak bildiğimiz ama aslında en duygusal organımız bağırsaklar anlatılıyor...
Meğer ne hassasmış..
Sağlıkçı olmama rağmen bu konu hakkında ne kadar bilgisiz olduğumu farkettim...
Kitap oldukça eğlenceli bir şekilde veriyor bilgiyi,ilgi duyan okumaktan korkmasın??
ataç ikon Büyüleyici Bağırsak
kitaba 7 verdi
0 yorum

Büyüleyici Bağırsak - S41

Zaman içerisinde ne olduğunu daha iyi öğrenmemiz durumunda bizi hayal kırıklığına uğratan bir takım şeyler vardır. reklamlarda gösterilen çikolatalı gözlemeler çiftçi görünümlü teyzeler tarafından ve içerlerine sevgi katılarak yapılmazlar; onun yerine fabrikalarda neon ışıklar altında, sürekli işleyen makineler eşliğinde üretilirler.
gamze tarafından eklenmiştir.