up
ara

Kış Üzümü

...Çünkü Asaletin Mevsimi Yoktur! -

Kış Üzümü Konusu ve Özeti

Kış Üzümü
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Mehmet Tekiner tarafından kaleme alınan Kış Üzümü kitabı Deneme (Yerli) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kozalak Yayınevi yayınevinden 2016 yılında 9786059839754 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kış Üzümü isimli kitap 206 sayfadan oluşuyor. Kış Üzümü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Kozalak Yayınevi
ISBN: 9786059839754
Sayfa: 206 sayfa Basım Tarihi: 2016
İyi olanların iyi oynayanlar karşısında mağlup olduğu bir dünyaya baş kaldırmak "isyan" değildir. Çünkü baharda çiçek açmak âdetten, zemheride kardelen olmak asaletten sayılır.

"Yaptığım iyiliği hak etmeyenler var." diyerek iyilik yapmaktan vazgeçen iyiliği hak etmez. İnsansa yapar. Kartal konmuyor diye şahikalar boş mu kalır, göz görmüyor diye karıncalar aç mı kalır? Öyleyse mataramız kavruk çöllerin de susuzluğuna talip olmalı. Çölün ateşini söndüremeyiz belki, bu doğru! Kurumakta olan fidana bir damla suyla koşmak neyi değiştirir? Fakat buna mecburuz meçhul dost! Ancak böyle insan kalabiliriz.

Bir seyyah ziyaret ettiği kasabanın yaşlı marangozuna sorar: "Bu kasaba neyiyle ünlüdür?" Yaşlı adam cevap verir: "Burası dünyada gidebileceğiniz her yerin başlangıç noktasıdır. Buradan başlayarak istediğiniz yere gidebilirsiniz…"

Bu kitap, ötelere bilet almış seçkin bir zümrenin seyahatine eşlik etmek, can kenarındaki koltukta asil bir sohbet arayanların yalnız olmadıklarını hatırlatmak gayesiyle kaleme alınmıştır. Azığa aş, yola yoldaş, kula aşk lazımdır. Zira dost ancak dostun yanında karşılığını bulur!

Kış Üzümü - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
mehmet tekiner

mehmet tekiner

@mehmettekiner

İyiliği yeşertmek varken kötülük yayılıyor diye üzülüyoruz. Kötülüğün bu kadar kalabalık olması korkutuyor mu bizleri? Korkutmasın! Çünkü kötülük köpek gibi doğurgandır. Köpekler, bir doğumda yedi sekiz yavru birden doğurur. Buna rağmen köpek sürüsü göremeyiz. Oysa iyilik koyun gibidir. Koyunlar tek tek, yavaş yavaş üredikleri ve üstelik kesilip yendikleri halde sürü olup çoğalırlar. Bunun mantıkla izahı yoktur. İşte bu sırr-ı kaderdir.
ataç ikon Kış Üzümü
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum