up
ara

Avokado Bahçesi

Avokado Bahçesi Konusu ve Özeti

Avokado Bahçesi
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Robert Hellenga tarafından kaleme alınan Avokado Bahçesi kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Maya Kitap yayınevinden 2016 yılında 9786059902410 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Avokado Bahçesi isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. Avokado Bahçesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Maya Kitap
ISBN: 9786059902410
Sayfa: 296 sayfa Basım Tarihi: 2016
"Şirin ve sevimli… Büyüleyici, macera dolu bir masal…"
-New York Times-

Rudy Harrington, karısı öldükten ve kızları büyüdükten sonra kendini bir boşlukta bulur. Artık hayatının sona erdiğine inanmaktadır. Kızlarının kendisini önemsemediği fikrine kapılan Rudy, evini satışa çıkarır ve avokado yetiştirmek üzere Teksas'a taşınır. Burada her gün 4 muhteşem soyut resim yapan fil Norma Jean, kasabayı sihirli bir şekilde kargalardan kurtaran aksi bir Hindu rahip, nazik bir Meksikalı çiçekçi ve hepsi birbirinden renkli diğer karakterlerle tanıştıktan sonra Rudy'nin yaşamının seyri tamamen değişir.

Kahramanımıza bu maceralarında Hayatı Kolaylaştıran Felsefe adlı bir kitap eşlik eder. Rudy, günlük hayatın sıradanlığı içerisinde hayatın anlamını bulmaya çalışır.

"Robert Hellenga'yı, Amerika'nın en çok beğenilen yazarları listesine ekleyelim. Çünkü Avokado Bahçesi, sonsuz bir okuma keyfi sunan modern bir roman."
-Chicago Tribune-

"Her yerde 'ucuz romanlar'la karşılaştığımız bu dönemde nadir rastlanan, hayat ve sevgi hakkında bir roman..."
-Library Journal-
nilgün pamuk

nilgün pamuk

@nilgunpamuk

vasat
Yine çok övgüyle bahsedilen hatta kitabın ilk sayfalarında 3 sayfalık övgü yorumları yer alan, felsefe ve hinduizmi harmanlamış iddialı bir roman gibi görünen ama içindeki hint felsefesinde yer alan anlamını bilmediğiniz ve dipnotla da belirtilmeyen bir sürü kavram vardı. Çok fazla yabancı isimli betimlemelerle dolu, vaat ettiğini veremeyen bir kitaptı bence.
ataç ikon Avokado Bahçesi
kitaba 5 verdi
0 beğen · 0 yorum

Avokado Bahçesi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
6/10
2 oy
Sence kaç puan almalı?
0