up
ara

Lontano

Lontano Konusu ve Özeti

Lontano
Zener'in Laneti 3 kitabının da yazarı Jean-Christophe Grangé tarafından kaleme alınan Lontano kitabı Roman (Çeviri), Polisiye türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2016 yılında 9786050934694 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Lontano isimli kitap 656 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Lontano kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9786050934694
Sayfa: 656 sayfa Basım Tarihi: 2016
Jean-Chrıstophe Grangé'den Kongo-Fransa-Belçika üçgeninde tüyler ürpertici, soluk soluğa bir kovalamaca.Onlar ölümsüzlüğün sırrına vâkıf olanlardı. İntikam hissiyle yanıp tutuşan, kötülüğün öncüleriydi. Zamanın ve mekânın ötesine geçebilenlerdi. Afrika'nın derinliklerinden getirdikleri Kara büyüleriyle aklın sınırlarını aşanlardı.
OKAN_

OKAN_

@okanilkic

Lontano
Yazarın tüm kitaplarını okudum. Başarılı bir kurgu fakat askıda kalmış bir son. Diğer kitaplarında olduğu gibi ipuçları ile bize düşünme fırsatı vermemiş... Cinayet,cinayet sonra hop diye katil ortaya çıkıyor ve bağlantılar birkaç sayfa ile kitabın sonunda açıklanıyor.
İkinci konu, yazarın cinayet tasvirlerinin giderek vasatlamasi... Kurtlar imparatorluğu kitabını bence yazarın bu konudaki doruk noktası. Oyleki siz de kusma isteği oluşturacak düzeyde. Maalesef bu kitabında o havayı yakalayamadım. Ancak diğer kitaplarından farklı olarak esas karakterin yanında aynı aileden farklı karakterlerin hayatını paralel olarak anlatıyor. Bu şekilde dört karakter var. Bu da dört farkli kişilik oluşturmak, dört farklı geçmişi harmanlamak demek...
ataç ikon Lontano
kitaba 6 verdi
0 yorum
Kaan Gürsoy

Kaan Gürsoy

@kaangursoy0 - Ankara

Bana mı öyle geliyor?
Grange son dönemlerde fazlasıyla kendini tekrarlar oldu. Sonu açıkta biten ilk kitabı olmasıyla beraber ben bu kitapta en çok gerçek kişilere olan göndermeleri beğendim. Bir şekilde kitabın karakterlerinin o gerçeklik içerisinde yaşadığını düşündürtüyor.
Ama açıkçası Grange'ın o eski üslubu artık kendini tekrarlamaktan olsa gerek bana eski tadı vermiyor.
İlk kitabı olsa belki 10 verirdim ama bu kitap bende 8 puandan ötesini göremedi.
Devamı olacağını da hemen sonunda belli eden kitabı bir de ikinci çıktıktan sonra tekrar puanlarım diyorum.
Bir de işin garibi katil kim? sorusuna Grange da çok alışkın olduğumdan mıdır bilinmez hemen başlarda farketmiş olmam da canımı sıktı.
Okunabilir kitaplar arasında yerini alır.
ataç ikon Lontano
kitaba 8 verdi
0 yorum
Alp y.

Alp y.

@alpy - Ankara

Gereksiz Uzun
Grange'ın tüm kitapları okumuş biri olarak belirtmeliyim ki tüm kitapları içinde bu kitap en uzunu ve en çok yoranı oldu. Muhteşem bir sonla bittiğini tabi ki inkar edemem ama o sona gelene resmen yordu kitap beni. Kitabı uzatmak için o kadar gereksiz kelimeler ve cümleler kullanmış ki 200 sayfa daha az olabilirdi net bir şekilde. Sonuç olarak okuması zor olan ama güzel bir sona sahip bir kitap sizi bekliyor.
ataç ikon Lontano
kitaba 6 verdi
1 yorum
Meursault Samsa (@meursaultsamsa)
tabi ki(-) / tabii ki(+)
18.08.16 beğen cevap
Burak Kürşad Turgut

Burak Kürşad Turgut

@burakkursadturgut - Bursa

Hep mi heyecan?
Yazar, her kitabında alın bunun filmini ya da dizisini yapın der gibi, etkileyici, hızlı ve akıcı bir kitap. Özellikle Grangé severler için tavsiye ederim. Kesinlikle sıkılmayacaklardır.

Kitap sonu olmayan bir etki ile bitti. Zaten Grangé tarafından Congo Requiem adlı bir roman daha yazıldı, henüz çevrilmedi. Bu kitap Lontano'nun devamı niteliğinde olduğu söyleniyor. Bekleyip, göreceğiz.
ataç ikon Lontano
kitaba 9 verdi
0 yorum
Hakan S.

Hakan S.

@hakans

hayal kırıklığı
kitabı büyük bir heves ve beklentiyle aldım. fakat okumaya başladıkça Grange'in o bildik üslubunun dışında kitap aynı Koloni'ye benziyordu. bir kaç cümle birebir kopyalanmıştı sanki. olay örgüsü aynı fakat mekanlar farklı sadece. daha güzel ve farklı bir şeyler beklerdim. ayrıca Doğan Kitap sanırım dünyadaki en kalitesiz kağıdı bulmuş ve bu kitabı basmış. yazık..
ataç ikon Lontano
kitaba 3 verdi
0 yorum

Lontano - S41

Erwan, vedalaşmak için gözleriyle yeğenlerini aradı, ama ne yazık ki onları göremedi. Bulutlar birden özgürleşerek içlerini boşalttı; sağanak, afeti andıran bir şiddetle yağmaya başladı.
Hickirik tarafından eklenmiştir.
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem - San Juan

Tutkuların kötü tarafı, devam etmemesidir.
ataç ikon Lontano
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem - San Juan

Ne kadar mütevazı gidersen, dönüşün o kadar hoş bir sürpriz olur.
ataç ikon Lontano
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Alp y.

Alp y.

@alpy - Ankara

Zamanla ve sabirla her seyin ustesinden gelinir
ataç ikon Lontano
kitaba 6 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem - San Juan

Hiçbir beyin her şeyi öngöremez. Aksi takdirde savaşlar sadece birkaç gün sürerdi.
ataç ikon Lontano
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem - San Juan

Güzel kadınlara çok anlam yükleniyor; bu, onların üzerine yapışan bir yalan. Küçükken onlara prenses olacakları söylenir. Biraz büyüyünce geleceğin mankeni olarak görülürler. Ve daha sonra oyuncu. Bu kızlar yavaş yavaş, hayallerinin içinde bitkin düşerler. Tüm kararlılıklarını yitirirler.
ataç ikon Lontano
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
293
KİTAP
Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar
Bu kitapların acilen filmi çekilmeli! Kurgusuna bayıldığımız ve sinemada da görmek istediğimiz, senaryolaştırılması mümkün ol...
312
KİTAP
Tavsiye Ettiğim Kitaplar
Kitap tavsiyesi arayanlar buraya! Herhangi bir kitap türüne bağlı kalmaksızın beğenerek okuduğumuz ve herkesin okumasını tavs...
182
KİTAP
En İyi Polisiye Romanlar
Seri katil, cinayet, gizem, dedektif, kovalamaca, aksiyon, intikam ve daha fazlası en iyi polisiye romanlar listesinde. Sen d...
11
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Jean-Christophe Grange Kitapları
Polisiye-gerilim severlerin yakından takip ettiği Fransız yazar Jean-Christophe Grange'ın mutlaka okunması gereken en iyi kit...