up
ara

Alaturka Münzevi

Alaturka Münzevi Konusu ve Özeti

Alaturka Münzevi
Alaturka Münzevi kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9786050934670
Sayfa: 224 sayfa Basım Tarihi: 2016
"Ben hiç kimseye ümit vermedim. Bende olmayan bir şeyi başkasına nasıl verebilirim?"

Uyku ve uyanıklık hali bana oldum olası garip gelmiştir. Kâbus ve rüya. Hangisi hayallerimize daha yakın? Kimse uyanık halde kâbus görmeyi istemez. Olacaksa şayet, uykuyu tercih eder. Ama hayat o kadar adil değil. Kimine gün boyu kâbus gördürür, kimine gece dahi kıyamaz.

Konuya diğer pencereden bakanlar için işin rengi çok farklı. Dünya başlı başına bir rüya zaten. Kısacık bir uyku hali. Ruh teslim olduğunda bitecek. Kâbusa yatanlar belki de mükâfat görecek. Buna karşın tozpembe yaşayanlar kâbusla uyanacak.

Bendeki matematiğin kelime ya da rakamla izah edilir tarafı yok. Büsbütün başka bir ligdeyim. Rakibim yok ki kıyaslama yapayım. Tek başıma top çeviriyorum. Başıma gelen hadiselerden yola çıkarak ne söyleyebilirim? Daha geçenlerde iki defa ölümden döndüm. İşimi kaybettim. Ümitsiz bir aşkın kurbanı oldum. Oysa şimdi beyaz bir sayfa var önümde. Tatlı bir rüya mı benimkisi? Yoksa kâbus mu görüyorum?
Helmia

Helmia

@helmia

Bir yazarın ilk kitabını okumayı daima sevmişimdir.İlk göz ağrısıdır, dolayısıyla daha çok özenilmiştir bana göre.Ben kitabı sevdim.35 yaşına gelmiş; ama hala bir baltaya sap olamamış, hayatını kuramamış bir adamın hikayesi...Arada güzel şeyler olsa da kara bulutların hayatından ayrılmaya niyeti yoktur.Yer yer gülümsetti yer yer hüzünlendirdi.Altı çizilesi nice cümlesi vardı.Kitabın içinde yer alan şiirler, sonundaki şarkı listesi ve konuyla alakalı çizimler çok hoşuma gitti.Kitap bitti, şarkıları dinlemeye koyuldum hemen:)Oldukça özenilmiş bir kitap..Hazır en bilinen kitap sitesinde %50 indirimdeyken kaçırmayın derim:)
ataç ikon Alaturka Münzevi
kitaba 8 verdi
0 yorum

Alaturka Münzevi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Helmia

Helmia

@helmia

"Haydi gidiyoruz" dediğinizde, "Nereye?" diye sormayacak kaç arkadaşınız var?Hayatta,yollarınızın kesiştiği insanlar arasında kaç tanesi sorgusuz sualsiz davanıza omuz verir?Sayılara itibar etmemek lazım bu mevzuda.Nicelikten ziyade niteliğin önem arz ettiği bir meselede hiç şüphesiz zamanın hakemliğine ihtiyaç var.Daha demlenecek ve olgunlaşacak bir ilişkiye vaktinden evvel hak etmediği bir paye biçmek doğru değil.Zor zamanların karakter oyuncusudur dost dedikleri.Zor,oyunu bozar çünkü.Maskeleri indirir,gerçekleri gün yüzüne çıkarır.Hep sırça köşklere alışkın iyi gün dostları zora gelmez.Yarı yolda bırakır gider sizi.Tek başınıza kalakalırsınız.
ataç ikon Alaturka Münzevi
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Helmia

Helmia

@helmia

Her insanın hayatında bir a ve b noktası mevcuttur.Doğumla ölüm arasındaki malum yolculuk.Bu iki nokta arasında adalet hüküm sürmez.Talihiniz varsa saltanat;bahtınız yoksa sefalet hüküm sürer.Çivisinin çıktığı söylenir ya hep,alt metninde adaletin işlemediğine dair bir söylemdir bu aslında.Yine de haksızlık etmemek gerek.Adaletli olalım.Dünya hayatının bir tarafında ölüm gerçeğinin olması kayda değer bir husus.Azrail adil en azından.Fakir ya da zengin, genç ya da yaşlı, kadın ya da erkek, herkesten aynı şeyi alıyor:Ruhunu.
ataç ikon Alaturka Münzevi
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Helmia

Helmia

@helmia

Bir an için kadınların olmadığını düşünün.Hayat hakikaten çekilmez olurdu.Güldürüyor,ağlatıyor ama çoğunlukla ağlatıyorlar.Onlar karşısında erkeğin kimyası tuhaf değişimlere uğruyor.Tıpkı biz erkekler gibi bilim de bu konuda çaresiz.Asırlardır emekleme döneminde.Kadın biyometrisini ölçüp sağlam verilerle önümüze koyabilmiş değil.Korkarım kıyamate kadar bu böyle devam edecek.Aynı anda dört mevsimin birden yaşandığı bir bedende sabit meteorolojik bulguya rastlamak pek mümkün görünmüyor.
ataç ikon Alaturka Münzevi
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum