up
ara

Nefesini Tut

- Try Not to Breathe

Nefesini Tut Konusu ve Özeti

Nefesini Tut
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Holly Seddon tarafından kaleme alınan Nefesini Tut kitabı Roman (Çeviri), Psikolojik Gerilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yabancı yayınevinden 2016 yılında 9786055016944 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Nefesini Tut isimli kitap 448 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Özge Küskün çevirmiştir. Nefesini Tut kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Özge Küskün
Yayınevi: Yabancı
ISBN: 9786055016944
Sayfa: 448 sayfa Basım Tarihi: 2016
Amy Stevenson, sıradan bir yaşamı ve sıradan sorunları olan bir genç kızdı. Ama Amy'nin bir sırrı vardı, onu kendi vücudunda bir mahkûma dönüştürecek kadar tehlikeli bir sır. Bilinci ve kâbusları arasında sıkışıp kalmış olan Amy, on beş yıldır birilerinin onu kurtarmasını ve yaşadığı korkunç saldırının sorumlusunu bulmasını bekliyordu.
Çalıştığı gazeteye hazırladığı bir yazı için hastaneyi ziyaret eden Alex gündüzleri susuzlukla, geceleri boğulmakla savaşıyordu. Ta ki Amy Stevenson ile karşlaşana kadar… Amy'yi gören Alex gençlik yıllarından hatırladığı hikâyenin araştırılmaya değer olduğunu düşünmüştü. Genç kızın hayatına ve yaşadıklarına dahil oldukça görünenden daha fazlası olduğunu keşfetmiş ve aradığı tek kurtuluşun Amy'ninki olmadığını fark etmişti. Fakat tek tanığı, yaşadıklarını anlatamayacak durumda olan bir olay nasıl çözülebilirdi?


Keskin bir final ve iç içe geçmiş karakterler… Trendeki Kız'dan beri hiçbir gerilim romanı beni bu kadar etkilememişti.
-Tess Gerritsen-

Uzun zamandır karanlıkta bekleyen ve arapsaçına dönmüş gerçekler üzerine yazılmış hızlı tempolu bir çıkış romanı.
-New York Times çoksatan yazarı Kimberly McCreight-

Çok sürükleyici… Seddon'un anlatım tekniği çok güçlü… İnşa ettiği dünya kesinlikle büyüleyici ve etkileyici bir biçimde karanlık.
-Kirkus Reviews-

"Fazlasıyla etkileyici."
-Marian Keyes-

"Nefesinizi tutun, işlerinizi bırakın, aslına bakarsanız bu çıkış romanını bitirene kadar tüm planlarınızı unutun çünkü bu roman sizi ilk sayfadan esir alacak… Fevkalade, etkileyici ve mutlaka okunması gerekiyor."
-Glamour-

"Sizi etkisi altına alacak bir roman mı arıyorsunuz? Bu psikolojik gerilim romanı tam aradığınız kitap."
-New Magazine-
Kumral Ada

Kumral Ada

@kumralada

Kitap Amy'e kim saldırdığını onu kim yatalarak bıraktığını hikaye biçiminde anlatıyor..Masal gibi roman.. Amynin hikayesini okurken aklıma onun durumuna düşen insanlar geldi.. Acaba Amy gibi bizleri duyuyorlar mı? Onlara kitap okumak isterim.. Kitap karakterlerinden jasobu daha çok sevdim ve üzüldüm.. Matt ile Alexin sonları da böyle bitmeseydi keşke.. Doğrusu her şey biz istediğimiz gibi olsaydı romanlıktan çıkardı kitap :)
ataç ikon Nefesini Tut
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Nefesini Tut - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Gizem D.

Gizem D.

@gizemd

Zaman iyi bir ilaç değildir. Zaman, geride kalanların pişmanlıklarını ve itiraflarını karaladıkları bomboş bir sayfadır.
ataç ikon Nefesini Tut
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Gizem D.

Gizem D.

@gizemd

Yalnızca hayat hikayesine atılacak bir virgüldü, daha fazlası değil.
ataç ikon Nefesini Tut
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Gizem D.

Gizem D.

@gizemd

İnsanın hassasiyetini kaybedebileceğini sanmıyorum. En azından ben kaybetmedim. Kendimi ofisime kilitleyip hiçbiriyle yüzleşmek istemediğim zamanlar oluyor. Fakat bazı şeyleri kutuların içinde saklarsınız. Bunu yapmak zorundasındır yoksa işinizi doğru düzgün yapamazsınız.
ataç ikon Nefesini Tut
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
papatya 10

papatya 10

@papatya

Jacob, evlilik budur. Hayat budur. Uğraş gerektirir. Bir ailen olduğunda bile bu, gelişmelerin sizi sarsmayacağı ya da etkilemeyeceği anlamına gelmez. İşte bu yüzden sürekli uğraş içindesindir; tüm çabanızı ortaya koymanız gerekir."
ataç ikon Nefesini Tut
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum