up
ara

Haller Hayaller

Haller Hayaller Konusu ve Özeti

Haller Hayaller
Haller Hayaller kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: İz Yayıncılık
ISBN: 9786053261308
Sayfa: 192 sayfa Basım Tarihi: 2016

Haller Hayaller - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Ömer Aydemir.

Ömer Aydemir.

@seyyah73

Taşra paylaşım fotoğrafı
Taşra
Kitap kısa denemelerden oluşuyor. Genel anlamda çok beğenmedim; ama birkaç cümle var ki çok hoşuma gitti.

"Taşra göz önünde olmaktır, çünkü taşra bakmaktır, sürekli bakmaktır. Taşra bakıştır. En çok ahbapların gözü önünde olmak, sonra herkesin ve herşeyin bakışları altında olmak. Taşrada herkes bakar. Taşrada herşey bakar sanki. Dağlar, taşlar, ağır ağır yürüyen ihtiyarlar, yol ortasında muhabbete tutuşmuş kadınlar, taşıtlar ve hayvanlar bile."

https://www.resimag.com/
ataç ikon Haller Hayaller
kitaba 5 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ömer Aydemir.

Ömer Aydemir.

@seyyah73

Tek Başına paylaşım fotoğrafı
Tek Başına
"Felsefenin tesellisi" bitti yoğun bir kitaptı doğrusu. Özellikle dördüncü ve beşinci kitap. Beşinci kitap daha güzeldi. Bu geceye biraz daha çok küçük denemelerden oluşan bu kitabı sakladım. Bakalım başlasın yolculuk.

"Böyle olur bazen. Gitmek istersin, kaçıp kaybolmak. El etek çekmek hayattan, eşten dosttan kopmak istersin. Alıp başını gidersin. Gidersin, gidersin ve gittiğin yerde gene kendini bulursun. Açmazlarını, acılarını, hayallerini, rüyalarını, gerçeklerini yani kendini. Sevmelerini bulursun orda, kızgınlıklarını, küfürlerini bulduğun gibi. Başka dersin başka bir şey yok mu? Bunun için, bunlar için mi geldim dersin? Başka şeyler, değişik ve farklı şeyler görürsün elbette. Bakarsın onlara, şaşırırsın. Ama geçer şaşkınlık. O başka şeyler de bir yerlerine ilişir ilişir ve senin olur. Gene kendine kalırsın. Tek başına, bir başına.
Köksal Alver.
ataç ikon Haller Hayaller
kitaba 5 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum