up
ara
‹ Tüm Senden Sonra Ben İncelemeleri

Senden Sonra Ben Kitap İncelemeleri

Gamze Türk

Gamze Türk

@gamzeturk

Kaybetmek tüm alışkanlıklarınızın bir anda yok olması demek. Hayatınızı adadığınız kendinize küçük bir dünya kurduğunuz baloncuğun bir anda patlaması demek. Yada bir çok tanımdan biri. Peki ya sonrası sonrası için neler yapabilirsiniz oturup yas tutmak yada hayata kendinizi kapatmak dışında. Güçlü bir yapınız yoksa aslında çokta birşey yapamazsınız. Yanılıyormuyum...
Yada hayatınıza süper bir kahraman girip sizi içine girdiğiniz bilinmezlikten çekip çıkara bilir...
Louisa içinde Will'den sonra diye bir dönem başladı. Will'den önce ve Will'den sonra.. 9 ay kadar kısa bir süre hayatına dahil olsada aslında çok şey paylaştılar. Şimdi louisa için Will'den sonra diye bir başladı. Will'e söz verdiği gibi Londra'ya taşındı. Will'in ona bıraktığı parayla bir ev aldı. Kendi depresyonunda yaşarken bir gece davetsiz bir misafir nedeniyle ve bir anlık dikkatsizlikle kendini 3 kat aşağıda buldu. Bu davetsiz misafir louisa iyleştikten sonra tekrar ortaya cıktı ve Will'den sonraki dönemde müthiş derecede hareketlendi. Bazen çok sevdiğimiz birisi ölünce sizi asla bırakmadığına inanırsınız. Bir şekilde hayatınızın bir yerinde size katılır ve yaşantınıza müdahale eder.
Louisa çoğu zaman pes etmenin eşiğine gelse Will'in sesi hep kulaklarındaydı.
Sonra o süper kahraman olaya bir şekilde dahil oldu ve sayfa aslında hiç kapanmadan kapandı.
Öncelikle şunu söyleyeyim ki kesinlikle senden önce ben'e rakip bir kitap olmamış. İlk kitapta neredeyse her sayfada ağlayan ben bu kitabın bir kaç diyaloğunda sadece tebessüm ettim. Onun dışında akıcı bir dille yazılmıştı. Bazı yerlerinde sıkılsamda genel anlamda okuna bilir bir romandı. Okumayanların çok fazla şey beklemeden okumalarını tavsiye ederim çünkü tam bir hayel kırıklığına uğraya bilirsiniz.
ataç ikon Senden Sonra Ben
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum