up
ara

Babamın Emaneti

Babamın Emaneti Konusu ve Özeti

Babamın Emaneti
Çevrimiçi Yalnızlık kitabının da yazarı Poyraz Demir tarafından kaleme alınan Babamın Emaneti kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786053111597 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Babamın Emaneti isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Babamın Emaneti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 9786053111597
Sayfa: 192 sayfa Basım Tarihi: 2016
"Her gün düzenli biçimde ve ısrarla bir kuyudan aşağıya bakmak düşmeye daha da yaklaştırıyor insanı..."

Eğer şimdiye dek bir cinayet planlamadıysan, hayatında hiç âşık olmamışsındır.

Ben mi?

Sadece bir kez.

En yakın arkadaşımın ölmesini istedim, onu benden daha çok sevdiğine inandırdığı için...

Aslında her şey babamın ölümüyle başladı. Hayatımda ilk kez bir cenazeye gittim o da babamınkiydi. Bir damla yaş süzülmemişti gözümden, garip... Kalabalık dağılınca da babamı her akşam dükkândan aldığım gibi eve götüreceğimi sanıyordum. Üstelik bu kez ceketi de evdeydi. Kesin dönerdi.

Dönmedi...

Ya peşine düşeceksin
Arayıp bulacaksın onu
Ya da vazgeçeceksin beklemekten.
Zira beklemek, umut ipiyle asmaktır kendini...
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Biraz adına, biraz kapağına vurularak @kitapyurdu 'nun da harika kampanyası eklenince satın aldığım bir kitap. İlk kez okuduğum yazar ve gerçek yaşanmışlıkları anlatması da bir o kadar manidar. Kitabın ilk başlarında şiirimsi anlatım eşliğinde, arkeoloji okumuş olduğu halde babasından kalan 80 yıllık pastaneyi işletmek zorunda kalan ve aşkları hep platonik düzeyde yaşamak zorunda kalan özgüvensiz Poyraz 'ı anlatıyor. Ancak kitap ilerledikçe hikaye ve karakterlerin tahmini zor değişikliği konunun akıcılığını arttırdığı gibi merak da uyandırıyor. Spoi olmaması için çok detaya girmeyeceğim ama kitap ikinci yarısı ile artı puan aldı benden diyebilirim. Bi daha aynı yazarı okur muyum? ... Biraz zor gibi. ..
ataç ikon Babamın Emaneti
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum

Babamın Emaneti - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
8.3/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0