up
ara

Genç Elitler

Genç Elitler Konusu ve Özeti

Genç Elitler
Genç Elitler kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053439189
Sayfa: 368 sayfa Basım Tarihi: 2016
Onlar Hayatta Kalanlar, Liderler, SavaşŸçılar. Onlar Genç Elitler.Adelina Amouteru, ölümcül bir hastalıktan kurtulmuşŸtur. On yıl önce ülkesini kasıp kavuran kanlı humma vücudunda tuhaf izler bırakmışŸtır. Fakat hastalığı atlatanların bazılarında, başŸka şŸeyler de kaldığı rivayet edilmektedir... Gizemli ve sıradışŸı yeteneklere kavuşŸtuklarına inanılan bu insanların kimlikleri gizlidir ancak onlara Genç Elitler denmeye başŸlamışŸtır.Teren Santoro, Kral için çalışŸmaktadır. Engizisyon Mihveri'nin lideri olarak görevi, tehlikeli olduğuna inandığı Genç Elitler'i bulmak ve onlar ülkeyi yok etmeden onları yok etmektir ama aslında Teren hepsininkinden büyük bir sır saklamaktadır.Enzo Valenciano, Hançer Cemiyeti üyesidir. Bu gizli Genç Elit grubu, kendilerinden olanları Engizisyon Mihveri'nden önce bulmaya çalışŸmaktadır ama Adelina'yı bulduklarında onun şŸimdiye dek görmedikleri güçlere sahip olduğunu keşŸfedeceklerdir.Birbirinden apayrı savaşŸlar sürdüren bu üçlünün yolları hiç beklenmedik şŸekilde kesişŸecektir. Ancak hepsinin emin olduğu tek şŸey vardır: Karanlık bir intikam ve yok etme arzusuyla yanıp tutuşŸan Adelina'nın güçlerine bu dünyada yer yoktur."Bu kitabı eline alanlar büyülenmeye hazır olsun... Tabii bir de serinin devamına."-Booklist-"Lu, karakterlerinin müthişŸ hatalar yapmasına izin vererek çıtayı gerçekten yükseltiyor... Tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceğiniz bir dünya." -New York Times Book Review-"Lu 'romantizmle olgunlaşŸma' formülünden çark ederek sevgi temasının içinde yer alan pek çok hissi tek tek ele almışŸ... Bu kitapta ne Adelina ne de okurlar için huzur var. İhanet, ölüm tehditleri ve reddedilmenin hissedilmediği tek bir güvenli bölge bile yok."-Publishers Weekly-"Gerçekten sürükleyici fantastik eserlerin hayranları için kaçırılmaz bir fırsat." -Kirkus Reviews-"On dördüncü yüzyılda ve korkunun güç anlamına geldiği bir dünyada geçen bu fantastik eserde Game of Thrones, X-Men'le karşŸılaşŸıyor. Bu epik fantazya her şŸeyin değişŸeceğinin rivayet edildiği ikinci kitabı dört gözle beklemenize sebep olacak." -Shelf Awareness-"Heyecan yüklü ve dopdolu bu öyküde nabzınızı hızlandıracak dövüşŸ sahneleri, kalbinizi durduracak kadar kıl payı kurtuluşŸlar ve yıkıma sürükleyen ihanetler var."-The Bulletin of the Center for Children's Books-"Lu, Genç Elitler ve Adelina'nın hikâyesini örerken her sayfaya büyüsünü katmışŸ. Hiçbir şŸey göründüğü gibi değil."-Voya-"Lu unutulmaz ve büyüleyici bir tarihi fantazyayı, tüm gençlerin tecrübe ettiği kendini kabul sorunuyla boğuşŸan, güçlü bir kadın kahramanla harmanlamışŸ. Bu yeni seri hem eski takipçilerini etkileyecek hem de yepyeni hayranlar edinmesini sağlayacak."-School Library Journal-
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Marie Lu'yla Efsane serisiyle tanıştım. Yeni serinin ilk kitabı da çıkınca tereddütsüz aldım.
Fantastik bir genç yetişkin macerası bu. Bir dönem halkı bir hastalık vurmuş. Yaşı büyük olan insanlar kurtulamamış ölmüşler. Ama çocuk yaşta olanların bir kısmı kurtulmayı başarmış. Yalnız bu kurtulan çocuklar, geçirdikleri hastalık yüzünden bir nevi işaretlenmişler. Saç renkleri, göz renkleri değişmiş. Kimisinin cildinde hasarlı deri kalmış hastalıktan hatıra. Bu işaretli kesime halk 'malfetto' diye isim takmış. Malfettolar değersiz olarak görülmüş. Hasarlı, kusurlu, ucube... Üstelik yaşadıkları krallık halkı malfettolardan temizlemek niyetinde.
Ana karakterimiz Adelina da bir malfetto.
Kitap çok güzel başladı. Vücudu kadar ruhu da hasarlı bir ana karakter yaratmış Marie Lu. Aksiyon dozu güzel. Kurgu güzel. Üstelik sizi şaşırtacak ters köşeler de var kurguda.
Ama bir şeyler bana eksik geldi. Belki Adelina'nın yaşadığı ruhani çalkantı olabilir. Biraz fazla kaçmış gibi. Tam oturmayan, bana tam tesir etmeyen yerler var. Etkilemek için yazılmış ama etkilenmeyen yerler.
Neyse işte bu yüzden kitaptan puan kırdım. Seri tamamlanmadan net fikir oluşturmak yanlış olur. Bekleyelim görelim bakalım.
ataç ikon Genç Elitler
kitaba 8 verdi
0 yorum
Avatar Kyoshi

Avatar Kyoshi

@uguryasar711

Sürükleyici ve Muhteşem Bir Kitap
Dünya boyunca bir hastalık yayılır ve bu hastalığa yakalananlar tanrılardan gelen birer güce sahip olur. Bu olay üzerinden ilerleyen gerek heyecan gerek merak hepsinin beraber bulunduğu muhteşem bir kitap
ataç ikon Genç Elitler
kitaba 10 verdi
0 yorum
Ecem A.

Ecem A.

@ecema

Özgün
Kesinlikle çok severek okuduğum ve bir solukta bitirdiğim bir kitaptı. Şuan üçüncü kitabındayım ve olaylar gerçekten çok iyi bir olay örgüsü içinde ilerliyor. Marie Şu döktürmüş diyebiliriz.
ataç ikon Genç Elitler
kitaba 10 verdi
0 yorum

Genç Elitler - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Hannidex

Hannidex

@hannidex

 paylaşım fotoğrafı
Acı güzelliği daha da arttırıyor,diye düşündüğümü anımsıyorum.

Güven, dipsiz bir boşluğa düştüğümüz ve birbirimizin eline uzandığımız andır.
ataç ikon Genç Elitler
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
21 yorum
Uzm. Serdar T. (@lizbon)
Bu bisiklete sığdınmı ?
31.05.18 beğen cevap
TÜLaY (@tulayy)
Okudum desem
03.06.18 beğen 2 cevap
Halil HIDIROGLU (@halilhidiroglu)
Cok guzel kitap okudum
03.07.18 beğen cevap