up
ara

Ali

Ali Konusu ve Özeti

Ali
Medeniyet Tarihi 2 kitabının da yazarı Ali Şeriati tarafından kaleme alınan Ali kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Fecr Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789756004548 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ali isimli kitap 576 sayfadan oluşuyor. Ali kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Fecr Yayınları
ISBN: 9789756004548
Sayfa: 576 sayfa Basım Tarihi: 1970
Elinizdeki eser, Peygamber'in damadı olan Ali'den bahsetmiyor, savaş kahramanı olan Ali'den bahsetmiyor, Peygamber'in sahabesi olan Ali'den bahsetmiyor, dördüncü halife olan Ali'den bahsetmiyor, ilk Şiî imamı olan Ali'den de bahsetmiyor.Elinizdeki eser, tarihsel Sünnîliğin ve tarihsel Şiîliğin anlatılmasını istediği Ali'yi anlatmıyor.Kutsal, aşkın ve zihinsel olan mutlak insanî erdemliliği, kendi şahsında somut, nesnel ve yaşayan bir gerçekliğe dönüştüren Ali'den bahsediyor. Yaşayan insana, bana, sana, bize, Müslüman'a tüm insanlığa lazım olan da zaten bu Ali değil midir?

Ali - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Emre Tunç

Emre Tunç

@emretunc - Ankara

(Ali için ) "Toplumsal güç elinde değil iken sükut eden ve güce kavuşunca muhafazakarlaşmayıp aksine devrimcileşen tek insandır"
ataç ikon Ali
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Emre Tunç

Emre Tunç

@emretunc - Ankara

" İnsanın eşyadan daha fazla faydalanmasını sağlamak bilimin tek amacı olamaz"
ataç ikon Ali
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum