up
ara

Kelebek Adası

Kelebek Adası Konusu ve Özeti

Kelebek Adası
Yağmur Sonrası kitabının da yazarı Sarah Jio tarafından kaleme alınan Kelebek Adası kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pena Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786059441032 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kelebek Adası isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Fatma Zeynep Öztürk çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Sarah Jio Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kelebek Adası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Fatma Zeynep Öztürk
Yayınevi: Pena Yayınları
ISBN: 9786059441032
Sayfa: 288 sayfa Basım Tarihi: 2016
Mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, "Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum," diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar sizi bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız... Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

MASALSI.
Kitaba dün başlamıştım bugün de bitirdim. Yazarın kalemi etkileyici olmakla beraber oldukça da gizem barındırıyordu. Romanın sayfalarında ilerledikçe daha çok okumak istiyor bir yandan da final bölümünü merak etmekten kendinizi alamıyorsunuz. Bu yazarın her kitabında geçmişe dönüklük var bütün kitaplarını okuyanlar bilir. Yazar bu kitabında da geçmişe dönük bir cinayet vakıasını araştırmış ve okurların aklına, hayaline gelmeyen gerçekleri gün yüzüne çıkarmış büyük bir titizlikle. Sonra yazarın vazgeçilmez konularından biri de aşk bildiğiniz üzere. Aşkta vardı bu kitapta... Az da olsa suçluluk hissetmek duygusu üzerinde durmuş yazarımız. Lakin bu kitapta aşık olan karakterlerin duygu yoğunluğunu bazı sayfalarda hissedemedim. Ayrıca Kelebek Adası kitabının kapak tasarımı bir harika, olayların işleyişi ve aşıkların uzun süre mahzur kaldıkları ada ve orada yaşananlar masalsı bir tat katmış kitaba. Okumanızı tavsiye ederim.
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Mavi Kelebek
Kelebek Adası Sarah Jio dan hızla bitirebileceginiz ki ben de öyle oldu,bir kac saat içinde bir bakmısim kitap bitmiş.Konusu hakkında yorum yapmaktan ziyade okurken bende uyandırdığı hisleri yazmak istiyorum.Ilk yarısında sanirim kitaba puanım 10 uzerinden 6 olacak dedim sonra 7 ye yükseldi derken 8 oldu notum.Kelebek Adasıni konu olarak biraz daha agir kitaplara mola verdiginiz bir gun okumanizi oneririm.
?Ara sıra da Charlotte 'nin yerinde olsam ben ne yapardım diye düşünmedim değil hani.Işte böylelikle bugün bir kitabımı daha okumus oldum.
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba 8 verdi
5 beğen · 0 yorum
Meltem Byrktr

Meltem Byrktr

@mltmbyrktr

Ne diyebilirim ki, bayıldım.. :) Acaip sürükleyici, merak uyandırıcı, hem de daha ilk sayfalardan itibaren. :) Ortalarındayken hem bir an önce ilerleyip sonunu öğrenmek istiyordum, hem de uff biraz yavaş mı okusam da bitmese diyrodum :))) Ama malesef bir günde yedim hikayeyi :D Kesinlikle tavsiyemdir. Sadece , yorum yapan bir arkadaşın dediği gibi o kadar yoğun bir aşkı, bazı diyaglarda biraz basit aktarmış sanki yazarımız :) O da tuzu, biberi olsun dimi? Bence nefisti :)
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Ayşe Yılmaz

Ayşe Yılmaz

@ayseyilmaz

Klasik Sarah Jio deyip yine de okumaktan vazgeçmeyenlerdenim ben, ki bu kitabında biraz olsun çizgisi dışına çıktığını hissettim. En azından bu kez birisi geçmişteki hikayeden birinin oğlu kızı çıkmadı. Okuduklarım arasında en iyi kitap buydu, sonu güzel bitmesine rağmen yine de hüzünlendirdi. Kahramanlar arasındaki aşkı daha yoğun hissetmek isterdim ama gizem konusunda harika bir iş çıkartmış yazar. Çok sevdim
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba 9 verdi
3 beğen · 0 yorum
Betül Zeyrek

Betül Zeyrek

@betulzeyrek

Bir Sarah Jio daha bitti. Bu dördüncü kitabı ve sanırım artık anladım kitaplarının tarzını tamamen. Bir günde bitecek bir kitap.
Okuyunca aslında hiç birşeyin imkansız olmadığını, gerçekten isterseniz kalbinizden ve hayalinizden geçenleri gerçekleştirebilirsiniz. Belki degerçekten mavi kelebekleri görürsünüz ne dersiniz
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba 6 verdi
6 beğen · 2 yorum
RETA (@duyguuu)
Aynen benim de okuduğum 4.kitabiydi. Bir şans daha vereyim demiştim ama yine tekrara düşmüş özellikle sonlarda. Bi daha sarah jio okuyacağımi da sanmıyorum:)
24.04.17 beğen cevap
Betül Zeyrek (@betulzeyrek)
@duyguu885 kesinlikle bende o şekilde düşünüyorum. Bu kadar yeterli olabilir başka yazarlarla da tanışmak lazım ??
24.04.17 beğen cevap

Kelebek Adası - S41

Sandalyemde geriye doğru yaslandim ve kitabımı açtım. Bir garson geldi ve su bardagimi doldurdu.Sonra bana mönüyü uzattı.
nlgnycydncr tarafından eklenmiştir.
Merve Dadaloğlu

Merve Dadaloğlu

@mervedadaloglu

Geçmişimiz acı vericiydi. Geleceğimiz belirsizdi. Kesin olan tek şey şuydu: Şimdi birbirimize ihtiyacımız vardı.
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Kübra

Kübra

@1905keresevdim

Gittiğim bütün yollar sana çıkıyor..
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

İki yabancı nasıl birbirine aşık olabiliyordu?İkimizinde geçmişi de karmaşıktı ama adada her şey basitti. Aşk basitti.
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

'İstenildiği gibi olan ya da olmayan şeylere üzülmekle o kadar zaman harcıyoruz ki treni kaçırıyoruz. Hayat kendi yolunu bulur ve her şey olacağına varır. Sadece yaşa ve bırak olsun gitsin...'
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Anıların zihime girmesine izin vermeyeli ne kadar zaman olmuştu?
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
10
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Sarah Jio Kitapları
Kitaplarının çoğu New York Times bestseller listesine giren, ülkemizde de gençler tarafından epey sevilen, ABD'li gazeteci, y...
cennetaygül

cennetaygül

@cennetaygul

Kalbim senin için atıyor, kilo metrelerce öteden.
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
FanatikCimBomlu

FanatikCimBomlu

@azaleakyc

Sarah Jio 'dan çok sevdiğim Türk okuyucularına yazmış olduğu bir eser... paylaşım fotoğrafı
Sarah Jio 'dan çok sevdiğim Türk okuyucularına yazmış olduğu bir eser...
Kelebek Adası Saah Jio'nun simdiye kadarki yazmış olduğu tüm eserlerinden en güzeli.
Issız bir adaya düssen yanına ne alırsın misali... O sorunun romanlaştırılmış hali. Çok da başarılı olmuş.
Sabah denize gitmeden aldım kitabı yeni okuyacaktım. Eve bitmiş geldim....
Sürükleyici, etkileyici ve merakta bırakıyor bir solukta bitirmenizi sağlıyor.
Mavi Kelebekler çok dikkatimi çekti.
Kitap biterkenden biraz araştırma yaptım.
Kelebek Efsanesi...
Hic duymamıstım. Kitap sayesinde duymus oldum. Zaten bu efsaneyi kimileri biliyor, kimileri bilmiyormus.
Cok dikkat cekici bir kitap.
KESINLIKLE ÖNERIRIM SIDDETLE.
EK 1
MAVI KELEBEK EFSANESI:
Mavi kelebekler, mezarlarda açan ölüm çiçekleri ile beslenen kanatları mavi renkli kelebek türüdür.
Bu kelebekler Bosna savaşının ve Boşnak halkın acılarının simgesi haline geldi.
Sırplar 1992 ve 1995 yılları arası Bosna savaşı sırasında toplu katliamlar düzenlemiş ve Boşnak cesetleri kimse bulmaması için derin mezarlar kazmışlardır.
2007 yılında Bosna-Hersek’in Sırbistan’a karşı açtığı soykırım davası için toplanan Uluslararası Adalet Divanı Sırbistan’ın bir soykırımın yaptığına dair bir delil olmadığına hükmetmiştir. Bu karardan Bosna devleti toplu mezarların bulunması için bir komisyon kurmuştur.
Bir yıl sonra bazı bölgelerin jeolojik yapılarının değişmiş vemavi kelebekler belirli bölgelerde yaygınlaşmış olması komisyonun ilgisini çekmiştir.
Mavi kelebeklerin olduğu bölgelerde kazı çalışmaları yapılmış ve Bosna savaşına ait 300 adet toplu mezar bulunmuştur. 27.07.17
ataç ikon Kelebek Adası
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 1 yorum beğen ikon
8.5/10
49 oy
Sence kaç puan almalı?
0