up
ara

Behzat Ç. - 10.Yıl Özel Baskı

Her Temas İz Bırakır - Son Hafriyat

Behzat Ç. - 10.Yıl Özel Baskı Konusu ve Özeti

Behzat Ç. - 10.Yıl Özel Baskı
Behzat Ç. - 10.Yıl Özel Baskı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: İletişim Yayıncılık
ISBN: 9789750521010
Sayfa: 569 sayfa Basım Tarihi: 2016
Her sayfada Ankara… Kızılay, Sakarya Caddesi, SSK İşhanı, Dil-Tarih, Atakule, öğrenci evleri... ve Emniyet... Cinayet Masasında "yeni müktesebata" uyum sağlayamamış, lambur lumbur, "dişli" bir başkomiser. Hayata başka türlü bakan biri, "amir", öfkeli, yerinde duramayan... İti de uğursuzu da biliyor...

Türkçe polisiye edebiyatının ve yakın dönem popüler kültürün fenomeni Behzat Ç.'nin iki ünlü romanı Her Temas İz Bırakır ve Son Hafriyat, yayımlanışının onuncu yılı vesilesiyle özel bir baskıda bir arada… Emrah Serbes'ten bir Ankara polisiyesi...
1919 MAVİ

1919 MAVİ

@1919mavi

Komser nevzat mı? Behzat ç. Mi? Sence hangisi?
İlk kitap 'HER TEMAS BİR İZ BIRAKIR' serinin karakterleri tanıtan ve intihar süsü verilen cinayeti anlatan kitabı.
İkinci kitap 'SON HAFRİYAT' serinin en heyecanlı kitabı.
Burada bir katil; annesini ve babasını,kız kardeşini baskında öldüren polislerin annesini,babasını ve kız kardeşini tabuta koyup gömüyor.
Katilin psikologla diyaloglarını okurken kanım dondu... Ben katilin ailesinin 80 darbesinde solcu ve sağcı avına çıkan polisler tarafından katledildigini düşünüyorum... 1999 yılında ulucanlar cezaevinde
10 kişiyi döverek katletmişler... Her iki kitapta da başımızdakilere göndermeler var.. Behzat Ç. Kolay okunuyor, okuyucuyu sıkmıyor.. Her sayfasında heyecan var kitabın.

Komser nevzat konusuna göre değişiyor... Kavim,İstanbul hatırası ve beyoglunun en güzel abisi surukleyiciydi ama sultanı öldürmek ağır bir kitaptı... Elveda güzel vatanım günümüze çok benzediği için bendeki yeri ayri... Ahmet ümit behzat c.'nin polisiye olmadığını söylemiş.
Bana komser nevzat mı?
Behzat Ç. mi diye sorsalar
Ben komser nevzat derim.. Komser nevzat serisi daha gizemli bana göre... Ahmet ümit komser nevzat'in karısı ve kızı hakkında fazla bilgi vermedi. Karısının ve kızının bomba patlaması sonucu öldüğünü biliyoruz.

Behzat Ç. Farklı... Emrah serbes karakterinin eteğindeki bütün taşları dökmüş. Bu da heyecanını azaltmış.
burada iki yazarı karşılaştırmak gibi bir düşüncem yok... İkisi de turunçgil... Birisi portakal

Birisi limon

Ben behzat c serisinin dizisini pek izlemedim... Kitabıyla dizisinin biraz farklı olduğunu düşünüyorum.
0 yorum
Eray Erdoğan

Eray Erdoğan

@erayerdogan

Kitap bir özel baskı, aslında iki kitaptan oluşuyor. Ben önce dizisini izleyip bitirdim ve en sevdiğim Türk dizisidir Behzat Ç. Kitaplarını diziden sonra okudum ve bu baskıda önce ilk kitap olan “Her Temas İz Bırakır” ile başlıyor ve bu da dizinin ilk bölümüne denk geliyor. İkinci kısım ise “Son Harfiyat”, bu da dizi değil de “Behzat Ç - Seni Kalbime Gömdüm “ filmine denk gelen bir kitap. Ben Behzat Ç. kitap, dizi ve filmlerini yalayıp yutmuş biri olarak, gerçekçi ve samimi bir polisiye kitap veya dizi-film okumak ya da izlemek istiyorsanız, tavsiye ederim.
0 yorum

Behzat Ç. - 10.Yıl Özel Baskı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle