up
ara

Cumhuriyet Türkiyesi'nde Bir Mesele Olarak İslam 2

Cumhuriyet Türkiyesi'nde Bir Mesele Olarak İslam 2 Konusu ve Özeti

Cumhuriyet Türkiyesi'nde Bir Mesele Olarak İslam 2
Hilafet Risaleleri
3. Cilt
2. MeşrutiyetDevri kitabının da yazarı İsmail Kara tarafından kaleme alınan Cumhuriyet Türkiyesi'nde Bir Mesele Olarak İslam 2 kitabı İslam, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dergah Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789759957803 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cumhuriyet Türkiyesi'nde Bir Mesele Olarak İslam 2 isimli kitap 639 sayfadan oluşuyor. Cumhuriyet Türkiyesi'nde Bir Mesele Olarak İslam 2 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Dergah Yayınları
ISBN: 9789759957803
Sayfa: 639 sayfa Basım Tarihi: 2016
Türkiye'de en çok konuşulan ve tartışılan konunun din ve İslâm meselesi olmasına bir önem ve değer atfedip atfetmeyeceğimiz, olup bitenlerden tedirginlik duyup duymayacağımız bir paradoksla alakalıdır.

Eğer Türkiye kurucu ve yaşatıcı bir(icik) unsur olarak din ve İslâm'la olan ilişkisini dünyanın yeni şartlarında ve tedavüle giren yeni kavramlarla bir daha kurmak ve anlamak peşinde ise en zıt fikirler dâhil olmak üzere her şey ciddiye alınabilir, her tartışmaya katlanılabilir. Yok, eğer bütün bu cilalanmış sözler; özgürlük, insan hakları, demokrasi, küreselleşme söylevleri; diyalog, bir arada yaşama çağrıları her şeyin daha anlaşılmaz ve vasıfsız hale gelmesi için yapılan gösteriler, Türkiye'nin ana meselelerini geriye iten göz boyamalar ve bunun için körüklenen, desteklenen teşebbüsler ise bizimle ne alakaları ve akrabalıkları olabilir? Varsa eğer derecesi nedir? Belli ki bilgi ve yorumlamaya ahlâk, ciddiyet ve aidiyet eşlik etmeli.

Bu kitapta İsmail Kara, Cumhuriyet Türkiyesi'nin din-İslâm merkezli meselelerini ülkemizin kritik dönemlerinden birinde hayatî meseleler olarak yeniden ele alıyor ve tartışıyor.
Mesut AKÇA

Mesut AKÇA

@kaknus

Fazlaca ilginiz, çokça sabrınız, iyi derecede kelime bilginiz ve sağlıklı gözleriniz varsa sonuna geldiğinizde (ki eser iki büyük cilt ve yaklaşık 1200 sayfa) hayli şey öğrendiğinizi, kafanızda birçok şeyin yerli yerine oturduğunu ve şekillendiğini hissedeceğiniz bir çalışma. Yukarıda saydığım dört şeyden herhangi biri sizde eksikse yanına dahi yaklaşmayın derim zira o vakit katlanılması hayli zor, tahammülfersa bir kitaba dönüşme potansiyeli oldukça yüksek bir eser.
5 beğen · 0 yorum

Cumhuriyet Türkiyesi'nde Bir Mesele Olarak İslam 2 - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
erhan

erhan

@munzevi

İsmail Kara hoca döktürüyor;

http://www.resimag.com/

http://www.resimag.com/

Şuraya da Mustafa Kutlu'nun "Bir adam koca bir ağaca sarılmış, kökünden sökmüş, omuzlamış gidiyor" diye söz ettiği İsmail Kara yazısını bırakayım;

http://www.yenisafak.com/...il-kara-2034996
ataç ikon Cumhuriyet Türkiyesi'nde Bir Mesele Olar...
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
11 beğeni · 0 yorum beğen ikon