up
ara
‹ Tüm İşte Warhol İncelemeleri

İşte Warhol Kitap İncelemeleri

Mina

Mina

@minaa

Özetleyecek tek cümle kuracak olursam :Belgesel tadında bir kitaptı. Çevirisi olsun, hayatı ve resimlerin tanıtımları olsun sanki televizyonda dublajlı bir şekilde Andy Warhol konulu belgesel izliyor gibi hissettim.

Doğumuyla kitapta başlıyor haliyle. Fena bir çeviri olmamış diyebileceğim bir akış var. Hayatını anlatırken arada küçük küçük detaylara yer verilmiş (bu kısımlar çok hoşuma gitti internette aratsak bulamazdık çünkü) . Hayatı dışında elbette eserleri de bulunuyor kitapta. Bunlara ek olarak bir de bu eserleri hangi duygu, hangi kaygı hangi beklentilerle oluşturduğunu, aile , arkadaş, romantik ilişkilerine hatta kendisine ait çok özel anılara da yer verilmiş. Çeşitli çizimlerde bulunmakta. Arada çizgi romana dönüşen sayfalarda kitaba renk katmış. Gözümün önünde daha kolay canlandırmamı, sıkılmadan okumamı sağladı.

Andy Warhol her zaman merak ettiğim bir sanatçıydı. Bu kitap benim merakımı doyurdu diyebilirim. İlgilenenlerin kaçırmaması gereken bir kitap. Keyifli okumalar dilerim.
ataç ikon İşte Warhol
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum