up
ara

Vezir

Piyon Serisi 2. Kitap

Vezir Konusu ve Özeti

Vezir
Piyon kitabının da yazarı Aimee Carter tarafından kaleme alınan Vezir kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ephesus Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786059232593 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Vezir isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Vezir kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Ephesus Yayınları
ISBN: 9786059232593
Sayfa: 384 sayfa Basım Tarihi: 2016
"Kurgusal manevraları ve okurları sürekli tahmin etmeye tetikleyen dinamizmiyle Vezir serinin tutkunlarını yine kendisine bağlayacak."
-School Library Journal-

"Piyon'u sevenler Vezir'i de bir solukta okuyacak ve serinin final kitabı için gün saymaya başlayacak."
-Booklist-

"Carter çok zekice yazıyor. Okurlar Kitty'nin başına gelenleri yüreklerinde hissedecek. Tasvirler hikâyeyi üç boyutlu kılacak kadar güçlü."
-RT Book Review-

Kitty Doe'nun hayatı artık bir yalandan ibarettir. Başbakanın yeğeni olmaya zorlanan Kitty'nin düş kırıklığı, sahte nişanlısıyla yaşadıkları ve gerçek sevgilisi Benjy'nin kendisine yasaklanması neticesinde iyice artar.

Hart ailesindeki gerçek rolünü keşfetmek üzere olan Kitty yaşananların birer tesadüf olmadığını da düşünmeye başlar. Bu keşfin ardındansa kendini bir kâbusun içinde bulur. Çünkü artık Başkayer Kitty'e hiç olmadığı kadar yakındır.

Böylece Kitty hiçkimseye güvenmemesi gerektiğini bir kez daha anlar. Kendi tarafında olanlara bile... Desteklediği isyanı başarıya ulaştırmak için her şeyi yapmaya hazır olan Kitty gözünü iyice karartır. Peki ya bedellerin en büyüğünü ödemeye hazır mıdır?
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Biten kitaplar ;

Yine bir distopya serisi. Yine ciltli ve cezbedici kitaplar :) Bu sefer konumuz; şehirdeki gençler belli bir yaşa gelince sınava tabii tutuluyor ve zekalarına göre damgalanıyorlar. Ne kadar iyiysen o kadar lüks içinde yaşıyor ve çalışıyorsun. Yine düşük rütbeli damgalılar fakirlik içinde. Ama işler karışıyor. Düşük rütbeli genç kızımızın başına hiç umulmadık işler geliyor ve kendini biranda yüksek rütbelilerin içinde buluyor. Neden ve nasıl böyle olduğu kitabın içinde ?
Tabi ki bu tarz öykülerde sıkça görülen isyanlar, isyanı yönetenler bunlarda da mevcut. Akıcı hızlı okunan, kızımızın gözünden okuduğumuz keyifli bir seri. ?
ataç ikon Vezir
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Beraat

Beraat

@beraat

Aynı tad, daha fazla hayalgücü
İlk kitaptan eksiği yok fazlası var. Olayların gelişimi güzel açıklanıyor git gide ilginçleşiyor.
ataç ikon Vezir
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum

Vezir - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Ebru

Ebru

@ebru146

Cephanelik her zaman silahlar ve bıçaklardan oluşmaz. Bazen bilgi en güçlü silahtır. (55)
ataç ikon Vezir
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Ebru

Ebru

@ebru146

Ölüm hepimiz için kaçınılmaz. Asıl önemli olan nasıl yaşamayı tercih ettiğimiz. (344)
ataç ikon Vezir
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum