up
ara

İpeği İşleyen Kız

İpeği İşleyen Kız Konusu ve Özeti

İpeği İşleyen Kız
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Kelli Estes tarafından kaleme alınan İpeği İşleyen Kız kitabı Roman (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arkadya Yayınları yayınevinden 2017 yılında 9786051880723 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İpeği İşleyen Kız isimli kitap 456 sayfadan oluşuyor. İpeği İşleyen Kız kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Arkadya Yayınları
ISBN: 9786051880723
Sayfa: 456 sayfa Basım Tarihi: 2017
Bir Çin atasözü der ki: “Keder kuşlarının başının üzerinde gezinmesini engelleyemezsin ama saçına yuva yapmasını engellersin…”  Büyükannesi ve babasıyla yaşayan Mei Lien’in tek bildiği topraklar, doğup büyüdüğü Seattle’dı. Sırf Çinli olduğu için beyaz adamlar ona bulaşmasın diye erkek kılığına girerek dolaştığı topraklardı burası. Ta ki beyaz adamlar onu ve onun gibi olanları ülkelerinde istemediklerini söyleyip hepsini bir gemiye doldurana kadar… Mei Lien gemiye bindiği sabahın gecesinde yaşananları hiç unutmadı. Herkesin yaptığı gibi hayatına devam etti belki ama unutmadı. Tek dayanağı, deniz ve onlardan bir işaret gelsin diye beklediği atalarıydı. Sözlerine kulak verilmeyeceğini bildiği için kimseye anlatmadı yaşadıklarını. İpeği eline aldı ve tüm hayatını ona işlemeye başladı. Uzun zaman alsa da adaletin er ya da geç yerini bulacağının farkındaydı çünkü gerçekler ortaya çıkmak için gün sayardı…Gerçek olaylardan esinlenerek romanını oluşturan Kelli Estes, kadınların ne kadar güçlü olabileceğini ve bedeli ağır olsa da asla doğrulardan kaçmadıklarını çarpıcı bir dille ortaya koyuyor. Kalbe dokunan bu hikâye, geçmişimizden arınmadığımız sürece günümüzle uzlaşamayacağımızın bir kanıtı… 
 
Nazlı

Nazlı

@selamalbatros

Bitti...
İlk defa bir Çinli ile tanıştım ben bu kitapta..
Yine zulüm,yine acılar vardı..
Ancak galiba yazarın ilk kitabı olmasından olsa gerek abartmıyorum 330.sayfaya kadar 3 gün elimde süründü..
İlk defa bir Arkadya da konu bu kadar durağan idi. İşlenen konu güzeldi ama bana bir türlü geçmedi...
ataç ikon İpeği İşleyen Kız
kitaba 6 verdi
2 beğen · 0 yorum
Sevcan demirel

Sevcan demirel

@sevcandemirel41

Çinli bir kadının yaşadığı acı dolu hayatı anlatan duygusal bir kitap olmuş.Hikaye geçmiş ve günümüz şeklinde ilerlemektedir.Kitabın sonlarına doğru hikayenin akışı oldukça duygusallaşıyor ve gözyaşlarınızı tutamıyorsunuz.
ataç ikon İpeği İşleyen Kız
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Kitap tutkunu

Kitap tutkunu

@kitaptutkunlari

Tek kelimeyle muhteşem. Anlatımı,konusu, gerçekliklerle alakası oluşu muhteşem. Ve kitap tamamiyle sizi tatmin ediyor. ne gereksiz uzatma nede olayın askıda kalısı yok.
ataç ikon İpeği İşleyen Kız
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum

İpeği İşleyen Kız - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
8.7/10
6 oy
Sence kaç puan almalı?
0