up
ara

Dönüş Yok

Dönüş Yok Konusu ve Özeti

Dönüş Yok
Dönüş Yok kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Martı Yayınları
ISBN: 9786051862545
Sayfa: 272 sayfa Basım Tarihi: 2017
Önce karanlık selamlar seni. Görüşünü kinle bürür, daha sonra en yakın dostunun yalnız kendin olduğunu anlarsın. Güven güvensizlikle yer değiştirir. Üşümeye başlarsın, yalnızlık seni hiç olmadığı kadar bir başına bırakır. Tam o an dipte, en derinlerde bir ses fısıldar kulağına.

“Adalet!”

İşe yaramadığını düşündüğün ayakların soğuk zeminden güç alıp seni ayağa kaldırır. Güç, üşüdüğün bedenini bir anne sıcaklığı gibi sarmalar. Gözlerin artık karanlığa alışmıştır. Tek yapman gereken bulunduğun hücreden çıkıp sana yapılanları misliyle ödetmektir.
Hayatının 10 yılına yayılan bir plan yaparsın. Kapana tıkılıp kaldığın her günün hesabı için, hayatını karartanların bedel ödemesi için varını yoğunu, tüm yaşamını ortaya koyarsın. Sonu ölümdür, kandır, felakettir. Ve bilirsin ki bu yolun sonundan “Dönüş Yok”tur…
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Aslıhan Yayla'nın sevdiğim bir kitap hesabının var instagramda.Okuduğu kitaplar,güzel yorumları ve önerdiği şarkılardan dolayı sevdiğim ve ilgiyle takip ettiğim biriydi.O yüzden kitabını okumayı biraz geciktirdim;çünkü bir kitap çıkınca herkesin bir anda onu okuması ve abartılmış yorumlardan dolayı biraz furyasının dinmesini beklemek istedim.
Neyse düşüncelerime gelirsek;dilinin basit olması (kötü anlamda değil tabii bahsettiğim.Sadece kolay okunduğu için),hikayenin ve sonunun çabuk gelişmesi dışında ilk kitap olarak fena değildi.Bir yıkılmadım ayaktayım,bir zamanlar ezilen ama şimdi güçlenip intikam için döndüm tarzında ,eli yüzü düzgün ,heyecanlı ve merak dolu bir kitap okumak isteyenlere tavsiye edebilirim:)
ataç ikon Dönüş Yok
kitaba 6 verdi
0 yorum
Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Kendisine akıl almaz bir iftira atılan Öykü'nün hikayesi..
ve onun büyük intikamının.
10 yıl işlemediği suçun hapsini yatınca tabiki bunu ona yapanların yanına bırakmıyor, arkadaşlarının yardımıyla planlarını sırayla uygulamaya sokuyor ve bu işe bulaşan herkesten intikamını alıyor ama nasıl? yöntemleri de güzel ama biri sanki biraz abartı veya uçuktu diyim. Yabancı filmlerde görebileceğiniz bi sahne. hatta kitabın başlarında da bir sahne vardı ki bana Gerard butler ın müthiş intikam aldığı law abiding citizen filmini getirdi oradan esinlenmiş olabilir sanki=) ama gayet akıcı ve sürükleyici bi kitaptı. tabi ilk kitap olmanın toyluğu var bence eminim ikinci kitabı daha güzel olucaktır..
ataç ikon Dönüş Yok
kitaba 8 verdi
0 yorum

Dönüş Yok - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
büşra

büşra

@busraozknc

"Canımız yandı, tıpkı kurduğumuz hayallerin yıkıldığı gibi..."
ataç ikon Dönüş Yok
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
büşra

büşra

@busraozknc

"Öfke üzerine:
'En kusursuz cinayet; birinin yaşama sevincini öldürmektir.' Paulo Coelho"
ataç ikon Dönüş Yok
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
büşra

büşra

@busraozknc

"Adaletin hakim olduğu yerde, silahın yeri yoktur. Şayet adalet yoksa o zaman silahın yeri var bu hikayede!"
ataç ikon Dönüş Yok
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
büşra

büşra

@busraozknc

"İnsan hayatı, piyano tuşlarına benzeyen somut bir olgu gibidir. 36 adet abanoz ağacından elde edilmiş siyahi tuşlar; bizim içimizdeki nefret, riyakarlık, kıskançlık, kibir ve açgözlülüğü simgeler. 52 adet beyazın öncüsü parıldayan kaygansı plakalar ise; güzelliğin, güvenin, vicdanın, utanmanın ve aşkın göstergesidir. La'nın liderliğinden Do'nun bitiminde elde edilen sonuç insanlığın renklerinin değişkenliğidir."
ataç ikon Dönüş Yok
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum