up
ara

Ya Atatürk Olmasaydı

Ya Atatürk Olmasaydı Konusu ve Özeti

Ya Atatürk Olmasaydı
Ya Atatürk Olmasaydı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Halk Kitabevi
ISBN: 9786059350853
Sayfa: 224 sayfa Basım Tarihi: 2017
“Gün gelecek, devran dönecek, yaşanan acılar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleriyle onun eşsiz eseri Cumhuriyet’e sahip çıkmayanları çok pişman edecek! Okuduğunuz kitap, ülkeyi yönetenlerin Atatürk ve Cumhuriyet’e niçin büyük saygı duymaları gerektiğini anlatan yazıları içeriyor. Atatürk’ün çok yakınında bulunmuş, onu en iyi gözlemlemiş kişilerden biri olan gazeteci-yazar Falih Rıfkı Atay’ın muhteşem bir üslupla kaleme aldığı “Çankaya” da dediği gibi:
 
“Nemiz varsa, bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaş olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu Batı’nın, vicdanımızı ve kafamızı Doğu’nun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyor, bu topraklarda ana bağrının sıcağını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak, hepsini, her şeyi 30 Ağustos Zaferi’ne borçluyuz…” Daha ne desin? Her şeyimizi borçlu olduğumuz Atatürk’ü iyi anlamak ve anlatmak, her Türk aydınının görevi olduğu gibi, aynı zamanda namus borcudur. Bu kitapla kişisel borcumun küçük bir taksitini ödeyebilirsem ne mutlu bana!..

Ya Atatürk Olmasaydı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Helmia

Helmia

@helmia

Bir karar vermeden önce günü değil, geleceği ve tarihi düşünmeli.Tarih, yanlış yapanları affetmiyor.
ataç ikon Ya Atatürk Olmasaydı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum