up
ara

Atatürk'ün Din Anlayışı

Atatürk'ün Din Anlayışı Konusu ve Özeti

Atatürk'ün Din Anlayışı
90'lar Kitabı - Çocuk mu, Genç mi? kitabının da yazarı Kolektif tarafından kaleme alınan Atatürk'ün Din Anlayışı kitabı Atatürk, Tarih türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yılmaz Basım yayınevinden 2010 yılında 9786059828185 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atatürk'ün Din Anlayışı isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Atatürk'ün Din Anlayışı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Yılmaz Basım
ISBN: 9786059828185
Sayfa: 176 sayfa Basım Tarihi: 2010
Atatürk diyor ki: Ey millet! Allah birdir, şanı, büyüktür. Allah'ın selameti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe memur ve Resul olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki, Kur'an'daki naslardır. İnsanlara feyiz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir, temel dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa hakikate tamamen uyuyor. Eğer akli mantığa, hakikate uymamış olsaydı bununla diğer ilahi ve tabi kanunlar arasında aykırılıklar olması gerekirdi. Çünkü bütün kanunları yapan Cenab-ı Haktır.
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

Atatürk´ün farklı ortamlarda yaptığı sohbet ve söylemlerden din konusunda ki duygu, düşünce ve değerlendirmelerine yer verilmiş kitapta. Her yazılanın kaynakçası belirtilmiş. Yani öyle uydurma bilgiler yok. :) 173 sayfadan oluşuyor. Ben çok severek okudum fakat bazı bölümlerde çok fazla tekrar olması beni zaman zaman sıktı. Onun dışında Mustafa Kemal Atatürk'ün çeşitli fotoğrafları da mevcut.
6 beğen · 0 yorum

Atatürk'ün Din Anlayışı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

"Büyük bir inkılap yapan Hazreti Muhammed'e karşı beslenilen sevgi, ancak onun ortaya koyduğu fikirleri, esasları korumakla tecelli edebilir."
(Atatürk'ün S.D. II, s.16-17)
ataç ikon Atatürk'ün Din Anlayışı
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

"Bizi yanlış yola sevk eden habisler bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşler, saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz... Görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar hep din kisvesi altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. Onlar her türlü hareketi dinle karıştırırlar. Halbuki elhamdülillah hepimiz Müslüman'ız, hepimiz dindarız."
(Atatürk'ün S.D., II, s.127)
ataç ikon Atatürk'ün Din Anlayışı
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum