up
ara

Yaşam Suyu

Yaşam Suyu Konusu ve Özeti

Yaşam Suyu
Yıldızın Saati kitabının da yazarı Clarice Lispector tarafından kaleme alınan Yaşam Suyu kitabı Öykü (Çeviri), türünde okuyucusu ile buluşuyor. MonoKL yayınevinden 2017 yılında 9786055159597 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yaşam Suyu isimli kitap 104 sayfadan oluşuyor. Yaşam Suyu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: MonoKL
ISBN: 9786055159597
Sayfa: 104 sayfa Basım Tarihi: 2017
Brezilya’nın Dünya Edebiyatına Armağanı Clarıce Lıspector’un  Başyapıtı: “Yaşam Suyu”
Saklı Kalmış Bir Edebiyat Dahisi Hayata Can Suyunu Veriyor.
 
Fantastik bir dünya çevreliyor beni ve ben oluyor. Küçük bir kuşun çılgın şarkısını duyuyorum, parmaklarımın arasında kelebekler eziyorum. Bir kurdun yediği elmayım. Orgazmik kıyameti bekliyorum. Ahenksiz bir böcek istilası sarıyor etrafımı, bir gaz lambasının ışığıyken ben. Sonra da olayım diye çok ileri gidiyorum. Bir trans hâlindeyim. Çevremdeki havaya nüfuz ediyorum. Nasıl bir ateş: yaşamayı durduramıyorum. Bu hissettiğim, düşündüğüm, yaşadığım her şeyi kalınca sarmalayan, yoğun ve olduğum her şeyi bana ait ama yine de dışımdaki bir şeye dönüştüren sözcük ormanında. Kendimi düşünürken izliyorum. Merak ettiğim şu: düşüncenin bile ötesinde olan o içimdeki şey kim? Sana yazıyorum çünkü bu, tevazuyla kabul etmem gerekecek bir meydan okuma. Kendi hayaletlerim üşüşüyor içime, bir de efsanevi ve fantastik her ne varsa yaşam doğaüstü.
-Clarice Lispector-

Yaşam Suyu - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Ömer Aydemir.

Ömer Aydemir.

@seyyah73

"Konum an mı? Yaşamımın konusu. Ona yetişmeye çalışıyorum, binlerce kereyi kaçıp giden anın sayısına bölüyorum, anlar benim kadar parçalanmış ve öyle kırılgan ki, tek vaadim zamanla doğan ve zamanın içinde büyüyen hayata: Bana sadece zamanın içinde yer var."
Clarice Lispector.
ataç ikon Yaşam Suyu
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Ömer Aydemir.

Ömer Aydemir.

@seyyah73

"Ben" diyorsam, "sen" ya da "biz" ya da "biri" demeye cesaretim olmadığından, kendimi tevazuyla kişiselleştirmeye itiliyorum ama aslında ben senin olduğunum.
ataç ikon Yaşam Suyu
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum