up
ara

Cinsel Olgunlaşma

Cinsel Olgunlaşma Konusu ve Özeti

Cinsel Olgunlaşma
Cinsel Olgunlaşma kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Deniz Kitapları
ISBN:
Sayfa: 112 sayfa Basım Tarihi: 1982
Bu kitap, gençler için yazılmıştır. Gençlerin büyük sorunu '' Cinsel Olgunlaşma '' ya bilimsel bir yöntemle eğilip, onlara kesin çözümler getirme ereğini taşımaktadır. Bu kitabı eline alan genç, şu sorulara çözüm bulacaktır:
- Cinsel olgunlaşma süreci neyi içermektedir?
- Cinsel sorunlar niçin bu denli gizli?
-Cinsel sorunlar toplumda niçin bu denli gizli tutulmaktadır?
-Bugünkü toplumsal koşullar içinde gençlerin cinsel sorunlarının çözüm seçenekleri nelerdir, neler değildir?

Günümüz gençliği, sınırsız bir cinsel yoksulluk içinde bulunmaktadır. Cinsel yaşamın büyük büyük bir bölümü gizlilik içinde tutulmakta, açıkça dışa vurulmamaktadır. Bir karar vermek gerekiyor artık: Ya ahlak yoksunluğu, acılar, cana kıymalar, amaçsız çocuk düşürmeler, ya da güncel koşullar içinde güç gelen, ama kararlı bir çözüm önerisi getiren gerçeği ortaya koymaktadır.

Cinsel Olgunlaşma - S41

Cinsel sorunları danışma merkezlerinde karşılaştığımız cinsel bozukluk taşıyan kimseler ( danışmaya gelen kimselerin % 80'i cinsel bozukluk taşımaktadır. ) ya ergenlik çağında cinsel etkinliğin baskı altına alınması yüzünden çocukça cinsel yaşamın düzensizliğini gösteriyorlar, ya ergenlik sırasında uzun bir süre kendilerini tuttuklarını söylüyorlar, ya da az çok uzun bir süre mastürbasyon yaptıklarını açıklıyorlar.
Arif Boğaç tarafından eklenmiştir.
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Cinsel doyuma yönelik özelliklerle üremeye yönelik özellikler arasında bir ayrım yapıyoruz ve isteyen herkesin, üremenin kölesi olmaksızın, cinsel doyuma varmasından yanayız.

Sayfa : 10
ataç ikon Cinsel Olgunlaşma
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Yaşasın CESUR YENİ DÜNYA!..
14.07.17 beğen cevap
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Çok yaygın bir inanışa göre, kadınlar, aybaşlarının bitimindeki dönemde döllenmezler. Tam aybaşı sonrası gebe kalma olasılığı yoktur, buna göre. Bu dönemde kadının gebe kalma olasılığının en aza indiği bir gerçektir. Ama bundan her an kuşkulanmak gerekir.

Sayfa : 27
ataç ikon Cinsel Olgunlaşma
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Cinsel olgunlaşma süresi gençten gence değişir; bu süre kiminde haftalar, aylar, kiminde de yıllar alır. Hangi anda cinsel olgunluğa erişildiği sorunu genel ve kesin bir biçimde çözüme bağlanmamıştır. Herkes için geçerli olan bir ölçü yoktur. Kültürel ortamda egemen olan toplumsal düzenin cinsel eğitimi baskı altına alması yüzünden, cinsel olgunlaşma ile bedensel olgunlaşma birbirine uymamaktadır. Ve ahlaksal cinsel baskı, en basit gerçeği ile bedensel olgunlaşmayı geciktirmektedir.

Sayfa : 31
ataç ikon Cinsel Olgunlaşma
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum