up
ara

Benim Bütün Günahlarım

Benim Bütün Günahlarım Konusu ve Özeti

Benim Bütün Günahlarım
Ağula kitabının da yazarı Sibel K. Türker tarafından kaleme alınan Benim Bütün Günahlarım kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750735332 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Benim Bütün Günahlarım isimli kitap 0 sayfadan oluşuyor. Benim Bütün Günahlarım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789750735332
Sayfa: 0 sayfa
Benim Bütün Günahlarım, Sibel K. Türker okurlarının başucu kitaplarından biri. Yalnızca özgün anlatımı ve hikâyesiyle değil, okuru sürüklediği derin kaygılarla da yaşadığımız günlerin mutlak okunması gereken romanlarından.
Romanın anlatıcısını, yaşamının iplerini tümüyle bırakmış bir halde, bir otel odasında buluyoruz. Yanında adeta cisimleşmiş, Sorum adını verdiği alt kişiliğiyle birlikte. Böylece daha ilk satırlarda kendimizi, bu romanın asıl kişisine, anlatıcı yazarına bitmek bilmez sorular sorarken buluyoruz: Geçmişimiz peşimizi kolay kolay bırakır mı?
Benim Bütün Günahlarım, kimlikle, gelenekle, toplumsal olaylar karşısında aldığımız tavırla ilgili bakışlarımızı sarsan, sorgulayan, okurunu rahatsız etmeyi başaran bir roman.
 

Benim Bütün Günahlarım - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
odalık

odalık

@odalik - İzmir

Şehirlerin yalnızca yabancıları tanıyan büyük, gizli gözleri olurdu. Üşümelerinden tanırdı, tuhaf tutarsız davranışlarından. Onları tren ya da otobüsten iner inmez mimlerdi, adresleri bulamayışlarındaki korkudan. Adımlarındaki endişeden. Yalnızlıklarından. En çok akşamları yutmayı severdi yabancıları. Akşamları gizli bir koku yayardı onlar. İştah kabartan bir koku. Korkunun kokusu. Bana kalırsa berbat bir kokuydu, sidikli bir don gibi, ama şehirler bu kokuya bayılırdı. Bu kokuyu istemeden salgılar ve avlanırdınız. Bu kokudan utanarak onu taşırdınız. Ama yanınızda biri olduğunda... yanınızda şehrin aşina yüzlerinden biri olduğunda ... dev anası iştahını başkalarına saklardı.
ataç ikon Benim Bütün Günahlarım
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
odalık

odalık

@odalik - İzmir

Hani el baş hizasına kaldırılıp parmaklar hafifçe bükülerek ileri geri döndürülür ya. Aslında o bir düzeneğin çalışmasını gösteren bir işarettir. Ne bileyim, çamaşır makinasının çalışmasını anlatmak için. Yani aslında bir makina olan beyin de öyle çalışır, çalışmalıdır. Benimki öyle çalışmadığı için sorun çıkmaktadır. Mesela benimki saat kadranı gibi bir tur atıp başladığı yere geri döner. Sonra yeni bir zamana geçmiş gibi yeni bir tura başlar, aslında hiç bir şey değişmemiştir. Yine de canhıraş bir devinim vardır. Bir merkez vardır en azından, ondan kaçamayan, onun ekseninde göstergeler. 1, 2, 3.... 12'ye geldiğinde yeni bir çağ başlar ve devam eder ve tükenir... Ama şu aptal kızın ettiği işaret kendi beyninin çalışma düzenini gösterir aslında. Sağ sol, sağ sol. Böyle bir beyinle ne yapılabilir ki? Zavallı. Ona yanlış işaretler kullandığını, hatta her şeyi yanlış anlayıp yanlış yaptığını söylemek isterdim.
ataç ikon Benim Bütün Günahlarım
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Mustafa

Mustafa

@mecazzadam - Mersin

Şu an okuduğum kitap paylaşım fotoğrafı
Şu an okuduğum kitap
...Bu gece odamdaki yatağımda kendimi Tanrı 'dan bir parça gibi hissediyordum.Tek ve bağsızdım ama istesem bitişebilirdim.İstemiyordum. Bence yeryüzündeki tüm erkek ve kadınlar böyle davranmalıydı. Dünyanın selameti için zevki ve acıyı yalnızca kendi içinde aramak çağımızın siyaseti olmalıydı. Tatmin olmak hayal bile edilmemeliydi. İnsan dediğin yalnızca ölümle tatmin olurdu çünkü.
ataç ikon Benim Bütün Günahlarım
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum