up
ara

Yasak Meyve

Yasak Meyve Konusu ve Özeti

Yasak Meyve
Tek Kişilik Paris Seyahati kitabının da yazarı Jojo Moyes tarafından kaleme alınan Yasak Meyve kitabı Aşk, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2017 yılında 9786052992517 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yasak Meyve isimli kitap 464 sayfadan oluşuyor. Yasak Meyve kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786052992517
Sayfa: 464 sayfa Basım Tarihi: 2017
Gökten üç elma düşmüş; biri sana, biri bana, biri de bizi ayırana…
 
Sıra dışı bir güzelliği olan Lottie, küçük bir sahil kasabasında yaşayan Holden ailesinin himayesi altında, evin büyük kızı Celia’yla kardeş gibi büyümüştür. Sakin ve düzenli hayatları kasabadaki büyüleyici Arcadia Evi’ne bohem sanatçıların taşınmasıyla değişmeye başlar. Kasabalılar tarafından skandal sayılabilecek bir dizi olay yaşandıktan sonra Celia okumak için evden ayrılır. Ancak Celia’nın kolunda nişanlısıyla kasabaya döndüğü gün, en yakın arkadaşı Lottie’nin yüreğinin felaketi olur…
İki arkadaşın yollarının ayrılmasından elli yıl kadar sonra Arcadia Evi’ni yenilemek için kasabaya Daisy adında genç bir kadın gelir. Daisy terk edilmiş, bebeğiyle yapayalnız kalmıştır. O güzel evin büyüsüne kapılan genç kadın hem bir anne olarak güçlü olmayı ve yeniden sevmeyi hem de büyük bir aşkın yürek sızlatan sırlarını keşfedecektir.
Denizden esen rüzgârlar gibi, taze elmalar gibi kokan, insanı aşka davet eden, gülümseten ama bir o kadar da hüzünlendiren unutulmaz bir hikâye…
 
“Kalbi romantizmle, entrikalarla, ihanetlerle çarpan bir roman...” 
-Woman & Home-
 
“Moyes aşkta kayıpların, kaçırılan fırsatların, değişen ailelerin ve çalkantılı dostlukların destanını müthiş bir dille kaleme almış.” 
-Booklist-
 
“Güneş ışıldamıyor olsa bile bu kitap kalbinizi aydınlatacak…” 
-Good Housekeeping-
 
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Bu yazarın kitaplarına bayılıyorum. Okuyucusunu merak duygusuyla sarıp sarmalayan yazarlar arasında. Kitapta imkansız aşklar, fedakarlıklar, mecburiyetten birbirleriyle evlenen karakterler, geçmişle şimdiki zaman arasındaki duygu değişimleri çok etkileyici ve okuyanı hüzünlendiren, ağlatan işleyişler çoğunluktaydı. Kitabın kapak tasarımı da yazarın alışılmış tarzını oldukça tatlı biraz da burukluk duyabileceğiniz bir şekilde yansıtılmış. Bu kitapta birbirini seven lakin imkansız görünen aşka bağlı kalan Lottie ve Guy karakterlerinin birbirlerine karşı olan hislerini ta derinlere kadar hissedeceksiniz sonra tıpkı bir deniz dalgası gibi sürüklenip savruluşlarını... Ama kim bilir belki hayat onları bir kez daha karşılaştırır farklı kişilikleri ve farklı hayatları varken... Tabi ki kitap bu iki karakterler arasında gelişmiyor sadece. Diğer kitaba renk katan bir o kadar da bizi hüzün yumağı halinde bırakan karakterlerde yok değil. Bu romanı kesinlikle okumalısınız. Yalnızca karakter isimlerini karıştırabilme ihtimalinize karşı isimleri ve karakterlerle ilgili olan, onların yaşadığı önemli olayları not alarak okumanızda fayda var. Roman daha anlaşılır oluyor böylelikle ben bu yöntemle okudum.
ataç ikon Yasak Meyve
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Yasak Meyve - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle