up
ara

Süveyda

Aşkın Nur-i Siyah Makamı

Süveyda Konusu ve Özeti

Süveyda
Süveyda kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Trim Yayınları
ISBN: 9786056268502
Sayfa: 310 sayfa Basım Tarihi: 2012
"Mart ayının ilk haftasında, iki mezarın ortasında bahtına ağlayan bir kadın vardı adı: Süveyda.Saçlarını çözdü: Kara…Bahtına yandı: Kara…Toprağa baktı: Kara…Hem acı, hep acı soludu: Baba… Hoca…Mart ayının ilk haftasında, iki mezar arasında, feryadı yüreğini delen bir kadın vardı adı: Süveyda…Ve Yekta'nın susan bağrında bir kara nokta vardı, çürümedi asla: Süveyda…"Süveyda, zamane aşklarının üstünü çizerken, bin yıllık aşkın da ezberini bozuyor. Aşkı nur-i siyaha bürüyor. Yani seni, beni, okuyan herkesi siyah bir ışığın öyküsü ile aydınlatıyor. Bu aydınlığı tadan bedenlerse, bir ömür kandil olup yanıyor.
Hayâlet

Hayâlet

@suveydaa

almak için adı yetmez mi?.
İsmine hürmeten aldığım bir kitap.. Bakalım ismi gibi güzel mi?. Okuyup göreceğiz diyerek aldığım bir kitap.. Roman Ankara'da başlıyor.. Yekta, Behir, Taner, Ahfes, Cemile, Faysal, Hoca Mehmet, Hâdi ve Süveydâ ... Karakterler bu şekilde.. Aslında orta seviye bir roman ancak beni çok etkilemişti.. Konusu ve kurgusu güzel.. Biraz eski dizileri andırıyor ama yine de güzeldi.. Ankara'yı bilenler için ise daha çekici bir kitap bence.. Zaten bir başlayınca işiniz yoksa iki gecede bitecek bir kitap..
ataç ikon Süveyda
kitaba 10 verdi
1 yorum
feza (@feza)
Süveydanin anlami beni etkilediğinden aldim listeme..
09.10.17 beğen 1 cevap

Süveyda - S41

-IV-

Kaderin Koynundadır Artık

Başkente yağan karlar, toprağın bağrında günlerce pişti ve evren aşını sunmaya hevesli, savurdu boşluklara ılık rüzgârlarını. Zaman ilkbaharın üzerinde soluklanırken, Yekta ne ilkin ne de baharın peşindeydi. Takvim yapraklarını koparmaya hâla gücü yoktu. O, meçhul bir baharda yirmi sekiz Aralık tarihini yaşayıp üşüyordu. Telefonun sesi ile irkildi. Ahizeyi kaldırıp, sessizce bekledi ve birkaç saniye sonra yine hiçbir şey demeden telefonu kapattı. Çekmeceden bir defter çıkarıp, bir şeyler not aldı. Kalemi sayfada gezindi. Çizgiler çekip, uçlarını birleştirdi. Çizgiler büyüyor, bağlanıyor ve uzuyordu. Kağıdı yırtıp attı. Bir müddet sonra, odanın içi buruşturulmuş kâğıtlarla doldu. Defteri kapatmak üzereyken boş bir sayfa daha açtı. Kalemin ucunu bir kez daha değdirdi beyaz kâğıdın yüzüne, bir şeyler yazmak için kıvranıyor ama olmuyordu. Yazamayacağını anladı. İçeriye Raif'in girdiğini görmemişti. Kafasını kaldırdı. Daha evvel
Hayâlet tarafından eklenmiştir.