up
ara

Seçme Türk Halk Masalları

Seçme Türk Halk Masalları Konusu ve Özeti

Seçme Türk Halk Masalları
Divan Edebiyatından Seçme Şiirler kitabının da yazarı Kevser Terzioğlu tarafından kaleme alınan Seçme Türk Halk Masalları kitabı Masal, türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 0 yılında 9944432320 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Seçme Türk Halk Masalları isimli kitap 223 sayfadan oluşuyor. Seçme Türk Halk Masalları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
ISBN: 9944432320
Sayfa: 223 sayfa
Edebiyatın sözlü gelenekten gelen önemli türlerinden biri de masallardır…. Masallar özellikle hayal ve algı dünyası geniş olan çocukların hem kültürel hem zihinsel gelişimleri açısından oldukça önemlidir. Gerek yazılı gerekse sözlü kültürümüzün zengin dallarından biri olan masallar modern zamanlarla birlikte yerini teknolojik anlatımlara bırakma tehlikesiyle karşı karşıya. İşte böyle bir dönemde unutulmaması ve unutturulmaması için masallara belki de en çok ihtiyacımız olan günlerdeyiz.
Bu kitap da böyle bir çabanın ürünü olarak ortaya çıkmış, neredeyse bir asır öncesine ait eserler günümüz Türkçesine uyarlanarak okuyucunun faydasına sunulmuştur.
ruhadam

ruhadam

@ruhadam

Bu kitabı günümüz çocukları için masal niyetine okunabilir mi diye okumaya başlamıştım, ancak çağımıza uygun içerikli değil. Yazar 1861 yılında doğmuş bir de masalların evveliyatı vardır, 18.-19. yüzyılları kapsadığı kesin en azından, yani tarihsel açıdan bakarsak o dönemde bu tarz olaylar oluyormuş bir nebze bazı olaylar kabul görebilir. İçinde akraba evlilikleri, babasının kızının evlenmek istememesi üzerine kızını öldürmek istemesi vb. olaylar geçiyor. Aslında verilen mesajlar güzel ancak çağımız çocukları için uygun bir kitap değil.
ataç ikon Seçme Türk Halk Masalları
kitaba puan vermedi
15 beğen · 13 yorum
SweetHexe (@glbn)
Çağımıza uygun değil ama maalesef bu yıl ilkokul öğrencileri için piyasaya çılan masal kitapları da pek farklı değil :/
16.11.17 beğen 1 cevap

Seçme Türk Halk Masalları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle