up
ara
‹ Abum Rabum

Abum Rabum Kitap İncelemeleri

iste bu
İskender Pala beni şaşırttı ve inanılmaz tarz bir kitap yazmış, Okudukça Dan Brown aklıma geldi polisiyesi, tarihi, gündemi değerlendirmesi harika bir kitap olmuş kalemine sağlık üstad. polisiye, siyaset, aşk, tarih, din herşeyi içeren kitabi okunması gerekenler listesine alınmalı
ataç ikon Abum Rabum
kitaba 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
Kitap Dostuyum

Kitap Dostuyum

@kitapdostuyum

İskender Pala'nın sadık bir okuyucusu olarak bu kitabını tarzının dışında buldum ve biraz hayal kırıklığı yaşadım. Keşke tarzının dışına çıkmasaydı diye düşünüyorum. Bunun yanında çok araştırıp, çok emek verdiği bu eserin hakkını yememek adına; romanı okurken bilmediğiniz bir çok yeni bilgi öğreniyor ve halen orta doğuda olan din savaşlarının, entrikaların nedenlerini hayretler içinde kalarak izliyorsunuz. Polisiye roman sevenler için beğenebilecekleri güzel bir roman olabilir ama ben çok beğenerek okumadım.
ataç ikon Abum Rabum
kitaba 6 verdi
3 beğen · 0 yorum
Rabia nl

Rabia nl

@rabianl

İskender Pala'nın yeri her zaman ayrıdır bende. Bu kitap da gerçekten büyük bilgi birikimiyle yazılmış. İskender Pala da en sevdiğim kitap okurken çok şey öğrenmem. Hiç bir kitabını kısa sürede okuyamıyorum çünkü okuduğum şeyleri araştırarak ilerliyorum ve bu çok hoşuma gidiyor. Bu kitapla ilgili yapacağım tek eleştiri karakterlerin isimlerini çok yakın seçmiş çoğu isim K harfıyle başlıyor. Bu beni Kitabın başında biraz zorladı. Yazar da bunu farkına varmış ki kitabın başında karakterlerle ilgili kısa bilgilere yer vermiş.
ataç ikon Abum Rabum
kitaba 8 verdi
4 beğen · 0 yorum
Ismail Korkmaz

Ismail Korkmaz

@ismailkorkmaz800

Kitabın başlarında karakterler biraz karışık olsa da ilerleyen bölümlerle birlikte yerine oturuyor her şey,ahım şahım olmasa da güzel bir polisiye roman olmuş,kitap boyunca tarih ve kültür konusunda bilgileniyorsunuz...romanın uzunluğu biraz zorlasa da başlayınca merak duygusu romanı size bağlıyor.. İyi okumalar
ataç ikon Abum Rabum
kitaba 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
İnci

İnci

@incimo

İskender Pala kendi çizgisinden çıkarak farklı bir yaklaşımla eserini kaleme almış. Kendini tekrar etmemek adına güzel olsa da ben bu girisimini pek sevemedim.iskender pala romanı iskender pala romanı olmalı bence🙂 Farklı kişileri bir süre sonra kesiştirmeyi seven yazarımız burda aynısını yaparak imzasını atmış.olayı anlamak için cok fazla sayıda olan bilgiyi alıntıyı ve sembolü benimsemeye çalışmak beni yordu.Bir süre sonra anlamak yerine akışına bıraktım.Dan Brown tarzı romanın sonu bulunamadığı için gökten 3 elma düştü şeklinde bağlanmış.
ataç ikon Abum Rabum
kitaba 5 verdi
3 beğen · 0 yorum
Gülsen Türkan Oğuz

Gülsen Türkan Oğuz

@gulsenturkanoguz

İskender pala’nın bu kitabında tarzının dışına çıktığını söyleyebilirim. KMerak uyandıran eğiten öğreten hem tarihi hem polisiye.. Tebrike şayan Tabiki. Lakin bu kitabında diğer eserlerinde ki lezzet yoktu. İskender palayı değil de başka bir yazarı okuyorsun hissi vardı sürekli.
ataç ikon Abum Rabum
kitaba 7 verdi
4 beğen · 0 yorum
Necdet

Necdet

@necdet

Çok güzel anlatımlı ve bilgilendirici bir roman. Binlerce yıl öncesine gidip gidip geliyor insan. 3 din hakkında bilgiler edinip bol bol tarihi konulara aşina oluyor insan.
ataç ikon Abum Rabum
kitaba 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Bugüne kadar okuduğum en farklı İskender Pala romanı diyebilirim ve bunun yanı sıra genelde kullandığı ağır dilin aksine son derece basit ve akıcı bir dil kullanılmıştı bu kitapta.

Kitap 3 büyük Semavi dinlerin ortak noktası olan Hz.İbrahim 'i konu alıyor ve onun sırlarını.

Ben kitabı çok beğendim , eski uygarlıklara ait (Babil ,Sümer,Mısır,Komagene ,Akatlar) çok güzel bilgiler içeriyor kitap. Bunları polisiye ve casuslukla harmanlayınca ortaya gerçekten güzel bir kitap çıkmış. Kitapta heyecan neredeyse hiç düşmüyor diyebilirim.
Yazar Ortadoğu'da ki karmaşanın sebebine de farklı bakış açısı getirmiş be ben bu açıyı da çok mantıklı buldum.

Herkese okumasını tavsiye edeceğim bir kitap olmuş.
Kitapla kalın :)
ataç ikon Abum Rabum
kitaba 9 verdi
12 beğen · 2 yorum
Sema ayrancı (@semaayranci)
[silindi]
08.01.19 beğen cevap
ne önemi var (@doctor)
Böyle bir ara sanki yerli Dan Brown eseri gibi hissettirmişti bana da
08.01.19 beğen cevap
MİKAİL

MİKAİL

@mikail661

Mezopotamya Uygarlıklarını Anlatan Bir Kitap
Kitabı okurken sıkılmadım diyebilirim. Olaylar canlı ve ilgi çekiciydi. Okurken hem bir polisiye roman hem bir tarihi roman okuyorsunuz hissi veriyordu. Mezopotamyanın eski yerlileri olan Sumerleri Babilleri Akatları ve onların tarihlerinde etkisi olan ve günümüzün semavi addedilen her üç dinine katkısı ve etkisi olan İbrahim peygamberi güzel anlatıyordu.
Ama beğenmediğim taraflarına gelince kurgular işlenirken çoğu zaman sanki bir film karesi gibi sebep sonuç ilişkisi olmadan karakterlerin birbiriyle münasebetleri, dini etkileri çok fazla işlemesi bana Dan Brown un Melekler ve Şeytanlar kitabına bir nazire olarak veyahut soğuk bir benzeri olarak geldi. Bence İskender pala daha güzel bir eser ortaya koyabilirdi.
ataç ikon Abum Rabum
kitaba puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
mustafa şenyurt

mustafa şenyurt

@mustafasenyurt

Hazreti İbrahim'in hayatı kullanarak yazılmış bir polisiye roman
roman olarak sürükleyici olsa da roman için bir peygamberi kullanmak doğru mu!
ayrıca 96. sayfada resim yasağı inkar ediliyor bu da bilinçli yapıldı ise çok vahim bir durum
“Melekler, içerisinde köpek ve tesâvîr (resim heykel) bulunan eve girmezler.” (Buhârî, “Libâs”, 88)
SANIRIM BAZILARININ BUHARİYİ İNKAR ETMELERİNİN SEBEBİ BU HADİS!
ataç ikon Abum Rabum
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum