up
ara

Gelecek Korkusu Şok

Gelecek Korkusu Şok Konusu ve Özeti

Gelecek Korkusu Şok
Gelecek Korkusu Şok kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
ISBN:
Sayfa: 408 sayfa Basım Tarihi: 2008

Gelecek Korkusu Şok - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Misafir2

Misafir2

@misafir001

Geçmişte ortaya çıktığında yalnız bir avuç insanı etkilemiş olan bir olay, günümüzde daha geniş kapsamlı sonuçlar doğurmaktadır. Sözgelişi, peloponnesos savaşı çağdaş ölçülerimiz açısından küçğk bir çarpuşmaydı. Ayina, Isparta ve yakınlarında ki kent devletleri çarpışırken, yeryüzünde ki diğer insanlar olayın çok dışında kaldılar. O sıralar meksida yaşayan zapotek kızılderelilerin olaydan haberi bile olmadı. Eski japonlar etkisini duymadılar bile. Sıkı iletişim ağlarının dünyayı ördüğü çağımızda meksikalıyıda, japonuda aynı biçimde etkıkemektedir. Böylece Meksikalıkar ve Japonlar, o savaşun etkilerini, atalarının zamanında hiç duymamış olmalarına karşın, günğmüzde belirgin bir şekilde duymaktadır. Bu yolla geçmişin olayları, kuşakların ve yüzyılların üzerinden günümüze ulaşmakta ve bizi değiştirmektedir. Geçmişte bazı insanların başına gelenler, günümüzde tüm insanlığı etkilemektedir.
ataç ikon Gelecek Korkusu Şok
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Beyhude

Beyhude

@mamafih

 paylaşım fotoğrafı
İnsan yaşamında yer alan yalnızca ilişki kurma yetenekleri değildir; kişi onları koparabilmeyi de becerebilmelidir. Toplumda bu yeteneğe üst düzeyde sahip olan yine zengin kesimdir. Seymour Lipset ve Reinhard Bendix, Sanayi Toplumunda Sosyal Devinim adlı kitaplarında, ” İşadamları kendilerine yardım eden sorumlu kişilerle kurdukları bağlan koparmada olağanüstü bir yeteneğe sahiptirler,” diye yazıyorlar.
EK 1: Bu süreç yabansı kişiler oluşturmakta; Artık on iki yaşındaki çocuklar yaşlarının gerektiği gibi davranmıyorlar; elli yaşındaki büyüklerse on iki yaşındaki çocuklar gibi davranıyorlar.Yoksul gibi davranan zenginler, LDS almadıkça kafaları çalışmayan bilgisayar proğramcıları çevremizde. Kirli gömlekleri içinde anarşistlik taslayan tutucular, kurulu düzen yandaşı görünümleri altında anarşistler var. Evlenmiş rahipler, Tanrı tanımaz papazlar, Yahudi zen Budizm’ler alabildiğine. Pop var... Op var. Playboy kulüplerini, homoseksüel filimler gösteren sinemaları unutmayalım... Amphetamine’ler .. teskin edici ilaçlar... kızgınlık, kan, unutulma. Daha çok da unutulma.

Sayfa;16 06.01.18
ataç ikon Gelecek Korkusu Şok
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum