up
ara

İyiyim Oturuyorum

İyiyim Oturuyorum Konusu ve Özeti

İyiyim Oturuyorum
İyiyim Oturuyorum kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Küsurat
ISBN: 9786056722769
Sayfa: 144 sayfa Basım Tarihi: 2017
“5 Ağustos 1989 Ankara doğumluyum. Yirmi sekiz senedir işler umduğum gibi gitmiyor; ama yine de iyi ki doğdum. Bu fırsat insanın ayağına kaç kere gelir? Cübbe, stetoskop veya T cetveliyle yapılabilecekler sınırlıdır. Fakat un için sayısız olasılık var; o sebeple ev hanımıyım. Kışın yazlıkları, yazın kışlıkları hurçta, bezelyeleri buzlukta saklarım. Yes veya no gibi şeyleri yok sayamayacağımız için, gönül rahatlığıyla İngilizcem var diyebilirim. Fakat diğer dillere anlam veremiyorum. Bu kadar dille ne yapmaya çalışıyorsunuz?”

Ceylan Taş, ilk kitabı İyiyim Oturuyorum ile okuyucuyu ev hanımlığı, evlilik, annelik, komşuluk deneyimlerine konuk ediyor, elbette ağlayan kekler ve kısırlar eşliğinde. Çayınızı kapın, bazen kahkahalara boğacak bazen hüznüyle boğazınıza düğümlenecek, bu kitapta kendinizi bulacaksınız. Çünkü İyiyim Oturuyorum yorganın altında on üç saat ağladıktan sonra hayata devam eden tüm güçlü kadınların manifestosu!
Helmia

Helmia

@helmia

Edebi değeri önemsenmeden okunacak keyifli üslubu olan, akıcılığı sayesinde tek günde bitirilecek bir kitap.Yazarın kendi hayatını kendiyle bile dalga geçerek yazışı hem hüznü hem de neşeyi sonuna kadar hissetmemizi sağlıyor.Pucca tarzı kitapları seven bence bu kitabı da sevecektir.Tavsiye ederim.
ataç ikon İyiyim Oturuyorum
kitaba 7 verdi
0 yorum

İyiyim Oturuyorum - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Helmia

Helmia

@helmia

"Yalnızlık,kendi içinde iki kola ayrılıp tamamen zıt kutuplara yayılabilen bir şey.Ne garip.Bazı yalnızlıklar insana sahiden güven veriyor.Ondan bir duvar örüp sırtını yaslıyorsun,kalkan olup önünde duruyor,o mesafe derde deva oluyor,temassızlık iyi geliyor.Tercihe bağlı ve dozunda yalnızlıktan bahsediyorum.Belki de öğrenilmiş bir dinlenme biçimi.Fakat öbürü,yani mecburi yalnızlık çok yaralayıcı bir durum.Aslında birileri bedensel olarak var ama başka bir yerde.Ya da hiç yok.O kısım işte,bir miktar kol kanat kırıcı malesef.Kol kanat kırılması bazı durumlarda kalp kırılmasının önüne geçiyor ve kalbin üstünü örtmek zorunda kalıyorsun."
ataç ikon İyiyim Oturuyorum
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari

"Aynaya baktığında gördüğün şeyin ne kadar güzel olduğunu fark edemiyor musun? Gençlik... Gençlik böyle işte. O şımarık güçle, hiç yaşlanmayacağım sanıyorsun. Kendine hızla zarar verip yavaş yavaş intihar ediyorsun."
ataç ikon İyiyim Oturuyorum
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari

"Camdan atlamaya mecalin yoksa,başa gelen bir şekilde çekiliyor."
ataç ikon İyiyim Oturuyorum
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari

"Kadercilik keyfi değil,bir noktada artık her şeyin makul bir mana bulması durumu"
ataç ikon İyiyim Oturuyorum
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Mustafa

Mustafa

@mecazzadam

Şu an okuduğum kitap paylaşım fotoğrafı
Şu an okuduğum kitap
Evli. .ve an itibarıyla kışın yazlıkları, yazın kışlıkları hurçta, bezelyeleri buzlukta, diplomayı sandıkta saklayan lise mezunu bir ev kadınının diyeceği çok güzel şeyler vardır. . Diyerek kendini anlatan bu güzel samimi insanı okumak istedim. ..

Ha!! bir de kitabın ilk sayfasına şöyle not düşmüş. .
İthaf muhteşem. .

"Yorganın altında on üç saat ağladıktan sonra güçlü olabilen tüm kadınlara. .."
ataç ikon İyiyim Oturuyorum
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum