up
ara

112 Öğretmenliğime Notlar

112 Öğretmenliğime Notlar Konusu ve Özeti

112 Öğretmenliğime Notlar
Öğretmenlik; her günü bir diğerinden farklı, tekrarı olmayan muhteşem bir meslek ve uzun bir öykü. Öğretmenliğe yeni başlayanlar için yaşanmışlıklardan, örnek olaylardan yola çıkarak “akılda bulunsun” diyerek yazıyorum.
Belli mi olur belki bir yerlerde, benzer şeyler yaşanır ve ön öğrenmeler işe yarar. Bu yolculuğun paylaştıkça güzelleşeceğine inananlardanız ve bizimki bu uzun öykünün giriş bölümünün dipnotları olsun.
Öğretmenliğin “öğretmek ve öğrenmek” olduğunu söyleyen Müjdat Ataman, 112 Öğretmenliğime Notlar adlı kitabında deneyimlerinden gelen önerilerini paylaşıyor bizlerle.
Yayınevi: Elma Yayınevi
ISBN: 9786059367172
Sayfa: 232 sayfa Basım Tarihi: 2014
Hatice TOPSAKAL

Hatice TOPSAKAL

@haticetopsakal

Öğretmenliğin basında bir insan olarak bu kitabı severek okudum ve notlar aldım. Genç bir öğretmen olarak deneyimli bir öğretmenden böyle bilgiler almak çok güzel. Zamandan tasarruf sağlayacağı için seviniyorum. 

Kitapta olan bilgileri bir özel eğitim öğretmeni olarak kendi bölümüme uyarlayacağım. Özellikle öncelikli olarak bir iletişim defteri oluşturacağım ve ailelerle ilişkilerimi ve iletisimimi değiştirerek öğrencilerime daha fazla yararlı olmaya çalışacağım. Tabi ki bir de anı defterim olacak öğrencilerimin mutlu anlarını yazacağım belki ileride bir kitap yazarım belli mı olur? Birde kendime not olarak ingilizcemi geliştirip yeni öğretim teknikleri öğreneceğim. Bunlar benim kitaptan kendime çıkardığım notlar. Kitabi bütün eğitimci arkadaşlara hatta velilere öneririm. Çünkü onların da bu kitaptan alacağı notlar var. 

Kitapla kalın.
0 yorum

112 Öğretmenliğime Notlar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle