up
ara

Merhametli Ölüm

Mercy Kilpatrick Serisi 1. Kitap

Merhametli Ölüm Konusu ve Özeti

Merhametli Ölüm
Merhametli Ölüm kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
ISBN: 9786059530521
Sayfa: 416 sayfa Basım Tarihi: 2018
FBI özel ajanı Mercy Kilpatrick, tüm hayatı boyunca, karşılaşacağı her felaketle başa çıkmak üzere yetiştirilmiştir. Çocukluğundan itibaren bir kıyamet hazırlıkçısı olan Mercy, Oregon'un kırsal bir bölgesi olan Eagle's Nest'te, toplumdan uzakta, kendi gıdasını yetiştirerek yaşamıştır. Ta ki, başlarına gelen bir trajedi, ailesini parçalayana ve Mercy'nin evi terk etmesine neden olana kadar. Şimdi ise mağara adamı olarak adlandırılan bir cani, Mercy'nin kasabasında yaşayan kıyamet hazırlıkçılarını hedef almakta, onları evlerinde öldürmekte, yıllar boyunca depoladıkları silahlarını çalmaktadır. FBI, yerel bir terörizm eylemi gerçekleştirileceğinden şüphelenmektedir. Ancak olay yerlerindeki detaylar, Mercy'nin geçmişindeki, çözülememiş gizemlere tüyler ürpertici bir şekilde benzemektedir. FBI tarafından, yerel emniyet güçlerine yardım etmek için görevlendirilen Mercy, onu dışlayan ve görünüşte yasalara uyan ailesi ile yüzleşmek üzere Eagle's Nest'e döner. Burada, amcası, mağara adamının kurbanlarından biri olan polis şefi Truman Daly ile tanışır. Truman Daly, Mercy'nin umutsuzca saklamaya çalıştığı, hayatta kalma ve kıyamet hazırlıkçısı becerilerini fark eder. Eğer Mercy, Truman'ın, sırlarını öğrenecek kadar yaklaşmasına izin verecek olursa, hayatta kalamayabilir.
Müjde Tekin

Müjde Tekin

@mujdetekin

Yazarın bizdeki ilk kitabı ve umarım serinin devamı da tez zamanda çevrilir. Genelde yeni bir seriye başlarken korkarak başlıyor ama yine de vazgeçemiyoruz. Goodreads'ten araştırdığım kadarıyla serinin 4 kitabı çıkmış 5. de yeni çıkacak tabi biz ikincisini ne zaman okuruz bilemiyorum. Kitap ilk çıktığında konusu bana Nora Roberts'in serisini hatırlattı açıkçası o nedenle okumak istedim, tabi bir Eve Dallas ile Roarke değiller ama onları severek okuduğum gibi FBI özel ajanı Mercy Kilpatrick ile polis şefi Truman Daly de bir o kadar severek okudum.
Yorumuma geçiyorum; çocukluğundan itibaren bir kıyamet hazırlıkçısı olan Mercy, Oregon’un kırsal bir bölgesi olan Eagle’s Nest’te yaşamıştır. Ta ki, başlarına gelen bir trajedi, ailesini parçalayana ve Mercy’nin evi terk etmesine neden olana kadar. Mağara adamı olarak adlandırılan bir cani Mercy’nin kasabasında yaşayan kıyamet hazırlıkçılarını hedef almakta, onları evlerinde öldürmekte, yıllar boyunca depoladıkları silahlarını çalmaktadır. FBI tarafından, yerel emniyet güçlerine yardım etmek için görevlendirilen Mercy, onu dışlayan ve görünüşte yasalara uyan ailesi ile yüzleşmek üzere Eagle’s Nest’e döner. Burada amcası, mağara adamının kurbanlarından biri olan polis şefi Truman Daly ile tanışır. Yaşanan cinayetlerin gizemini çözmek için birlikte çalışmaları on beş yıl önce yaşanılanlar üzerindeki sır perdesini aralıyor. Ben Truman ve Mercy ikilisini sevdim. Nora Roberts, Lena Diaz'ın yazdığı polisiyeleri sevdiyseniz Kendra Elliot da seveceğinize inanıyorum. Bir şans vermenizi tavsiye ederim.
ataç ikon Merhametli Ölüm
kitaba 9 verdi
0 yorum

Merhametli Ölüm - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Müjde Tekin

Müjde Tekin

@mujdetekin

"Anlayabileceğini sanmıyorum," dedi Mercy yavaşça. Benim gibi yetiştirilmenin ne demek olduğunu sen bilmezsin. İlk günden itibaren, bir felakete karşı hazırlıklı olmak kafama kazındı.
Bundan kurutulamıyorum. Her ne kadar bunun bir gün olabileceğine inanmak istemesem de gerçekleşme ihtimaline karşı bu mekanı hazır tutmak zorundayım."
ataç ikon Merhametli Ölüm
kitaba 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum