up
ara

Büyük Fikirler El Kitabı

Büyük Fikirler El Kitabı Konusu ve Özeti

Büyük Fikirler El Kitabı
Stephen Hawking Gibi Düşünmek kitabının da yazarı Daniel Smith tarafından kaleme alınan Büyük Fikirler El Kitabı kitabı Kitap, Kitapçı, Bilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. yayınevinden 0 yılında 9786059530347 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Büyük Fikirler El Kitabı isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Büyük Fikirler El Kitabı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
ISBN: 9786059530347
Sayfa: 320 sayfa
İnsanlık tarihinde -din, bilim, felsefe, tıp, psikoloji, siyaset,
ekonomi ve sanat- alanlarındaki en önemli ve kalıcı fikirlerin
bir kısmı araştırılmış ve her biri kısa, erişilebilir bir biçimde
sunulmuştur.

Büyük Büyük Fikirler; içinde yaşadığımız dünyayı, dünyadaki yerimizi, geçmişi şekillendiren yolları ve geleceği şekillendirecek şekilleri kökten değiştiren kavramlar ve kuramlardır. Bunlar, insan uygarlığı üzerinde büyük bir etkisi olan fikirlerdir ve insan marifetinin tüm disiplinlerinden gelmektedirler.

Konuları Konuları ise -Yaratılış Mitolojisi, Varoluşçuluk, Görelilik, Uzay Seyahati, Geometri, Etik, Davranışçılık, Genetik, Savaşlar, Ulus Devleti, Anarşizm, Kapitalizm, Klasik Sanat ve Mimarlık, Rönesans, Kaos Teorisi- ve daha pek çok şeyi kapsar. Bu bilgi dolu, açık, kısa, erişilebilir ve çok yönlü kitap -Dünya düşünce tarihinin- en önemli ilkelerinden 150'sine önemli bir giriş yapmaktadır.
Her harfiyle okuyucusuna katkı sağlayacak eser, başvuru kitapları arasında yerini almıştır. Elinizden düşüremeyeceksiniz!
Eser neleri içeriyor?
-Bilinen ve bilinmeyen birçok buluş ve kavramın kısa ve öz bilgisi
-Tarihteki en önemli fikirlerin 150'sine erişilebilen bir rehber
-Dünyayı şekillendiren büyük fikirlere muazzam bir giriş
-Görsel ve şekiller ile desteklenmiş zengin içeri

Büyük Fikirler El Kitabı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari - İstanbul

“Yapay zeka ile birlikte gelen gerçek risk, kötülük değil yetkinliktir. Süper akıllı bir robot, hedeflerini gerçekleştirmede son derece iyi ve becerikli olur, ancak hedefleri bizimki ile uyuşmazsa, işte o zaman başımız belada demektir.”
ataç ikon Büyük Fikirler El Kitabı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 yorum
egnslm (@egnslm)
Yapay zeka insanlığı yok etmeyecek,lakin büyük ihtimalle insanlığı kontrol'ü altında tutacaktır.
05.12.18 beğen cevap
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari - İstanbul

"Bazen, sevginin veya belki de paranın bu dünyayı döndürdüğü söylenir; ancak fikirlerin hepimizi aynı eksende döndürmek gibi daha iyi bir iddiası vardır."
ataç ikon Büyük Fikirler El Kitabı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari - İstanbul

"Nedensellik, en nihayetinde sebep ve sonucu birbiriyle ilişkilendiren şeydir. Dolayısıyla parmağınızı bir ateşe değerseniz yanarsınız. Mahsullerinizi su verirseniz büyürler. Bir ampulün düğmesini açarsanız ışık yanacaktır."
ataç ikon Büyük Fikirler El Kitabı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum