up
ara

Felaketzedeler Evi

Felaketzedeler Evi Konusu ve Özeti

Felaketzedeler Evi
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Guillermo Rosales tarafından kaleme alınan Felaketzedeler Evi kitabı , türünde okuyucusu ile buluşuyor. jaguar yayınevinden 2017 yılında 9786058259379 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Felaketzedeler Evi isimli kitap 114 sayfadan oluşuyor. Felaketzedeler Evi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Gökhan Aksay
Yayınevi: Jaguar Kitap
ISBN: 9786058259379
Sayfa: 114 sayfa Basım Tarihi: 2017
Küba'nın 47 yaşında intihar eden dahi yazarı Guillermo Rosales, ağır bir şizofreniden muzdarip olduğu günlerde kaldığı zamanlardakine benzeyen bir bakımevini anlatır. Kitabın kahramanı William Figuares Küba'dan Miami'ye gelmiş sürgün bir yazardır. Ama halası, onu göçmenlerin çoğunlukta olduğu "bakımevi"ne yerleştirince burada bambaşka bir dünya bulur: Tersine işleyen bir Amerikan rüyası.
Burcu Ünlü

Burcu Ünlü

@burcuunlu

Öncelikle biraz yazarımızdan bahsetmek istiyorum. Kübalı yazar Guillermo Rosales 47 yaşında intihar ederek hayatına son veriyor. O yüzden otobiyografi türünde bir kitap da diyebiliriz bu kitap için. Guillermo Rosales, ağır şizofreniden mağdur olduğu günlerde kaldığı bakımevini anlatıyor. “Felaketzedeler evi” diye tasvir ettiği bakımevini, başkarakterle ise kendini örtüştürdüğü aşikar. Kederli, iç karartıcı bir hava hakim olsa da, yine aşkın ne kadar güçlü olduğuna şahit oluyoruz.

117 sayfadan oluşan bu tuhaf kitabı ben severek okudum. Tavsiye ederim dostlar. 📚

Kitaptan alıntılar:

“Sadece yazmak zorunda olduğum şeye yer var zihnimde.”

“Mutluyum dememeliyim. Şeytanı kışkırtmanın,onun gazabını ve uğursuzluğunu üzerime çekmenin alemi yok.”

“Bakıyorum ona. Anlıyorum. Özgürlüğünü savunuyor. Aylak aylak dolaşabilme, yavaş yavaş mahvolma özgürlüğünü. Ama özgürlük, özgürlüktür yine de.”
ataç ikon Felaketzedeler Evi
kitaba 8 verdi
0 yorum
nilgün pamuk

nilgün pamuk

@nilgunpamuk

Zorlu hayat mücadelesi ve zihinsel rahatsızlığı nedeniyle eserlerini okuyucuyla buluşturmaktan kaçınmış, dili ve zekası ile oldukça etkileyici bir yazar Rosales. Oldukça dokunaklı ve gerçekçi kalemi, içinizde umudu hissettiğiniz anda, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi yüzünüze acımasızca tokat atan sahiciliğiyle okuyucuyu derinden etkilemekte. Kısa ama etkili, acı ama zaman zaman keyifli, hüzünlü ama çarpıcı bir anlatım.
ataç ikon Felaketzedeler Evi
kitaba 8 verdi
0 yorum
süleyman güvenir

süleyman güvenir

@guvenir - Afyon

beğendim
Beğenerek okuduğum kitapta düşkünler evinde kalan bir kişinin yaşadığı aşki, politika ve edebiyat hayatını anlatıyor. Akıcı üslubuyla yazılan kitap kısa ama etkili içeriğe sahip.
ataç ikon Felaketzedeler Evi
kitaba 8 verdi
0 yorum

Felaketzedeler Evi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
senfonikfısıltılar

senfonikfısıltılar

@senfonikfisiltilar

İçimde müthiş bir boşunalık duygusu, yatağın kenarında oturuyorum.
ataç ikon Felaketzedeler Evi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
senfonikfısıltılar

senfonikfısıltılar

@senfonikfisiltilar

Gözlerimi kapatıyorum. Çenem göğsümde, mevcudiyetimin devasa boşluğuna gömülerek öylece kalıyorum. Elime bir tabanca aldığımı hayal ediyorum. Dayıyorum şakağıma. Tetiği çekiyorum.
ataç ikon Felaketzedeler Evi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Buse Aydoğan

Buse Aydoğan

@buseeaydogan - Ankara

 paylaşım fotoğrafı
"Burnumu kapatarak çıkıyorum odadan. Kendi odama gidip yatağa seriliyorum. Mavi, boyası pul pul dökülmüş, minicik hamam böcekleriyle kaplı tavana bakıyorum. Sonum bu benim. Ben, on beş yaşındayken Proust'un yazdığı her şeyi, Joyce, Miller, Sartre, Hemingway, Scott Fitzgerald, Albee, Ionesco ve Beckett'ı okumuş olan William Figueras...
Bir devrimin ortasında cani, tanık ve kurban olarak yirmi yıl yaşamış olan William Figueras...Pekâlâ."/49
ataç ikon Felaketzedeler Evi
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
7.5/10
12 oy
Sence kaç puan almalı?
0