up
ara

Antika Titanik Kitap İncelemeleri

Lethe

Lethe

@thelethe

Risk, R.
Murat Menteş le ilk tanışmam Dublörün Dilemması ile başlamıştı. O kadar beğenmiştim ki hemen diğer kitaplarını alıp okudum. Bu kitapta Ruhi Mücerret kitabından bazı karakterlere atıflar var o kitabı okumasam bu adam ne diyor diye düşünebilirdim. Murat Menteş iyi hoş fakat aforizmalar benzetmeler gittikçe abartılı bir hal alıyor ve okuyucuyu boğuyor. Şahane bir zekası var takdir etmemek elde değil ama biraz yalınlaşlamaya ihtiyacı var gibi. Kitaba gelecek olursak, absürt tarzda bir roman. Karakterlerin hepsi yerli yerinde kurgu güzel ama tam olarak adlandıramadığım ‘ hadi bitsin artık’ duygusu ile sonlandırdım kitabı. Vasat değil ama eski bir okuyucusu olarak daha iyilerini bekliyordum sanırım. Murat Menteş ile bu kitapta tanışacak herkese keyifli okumalar.
ataç ikon Antika Titanik
kitaba 7 verdi
2 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Okumadıysanız Ali Teoman'ı deneyiniz,, sizin kitap hakkındaki görüşünüzü gayet iyi anladım! Zaman , zaman bende düştüm bu duruma lakin Gürsel Korat , Tahsin Yücel , İhsan O.Anar ve Sait Faik Abasıyanık gibi yazarları okuyunca bu duygulardan arındım yani peş_peşe okusanız dahi sıkmıyor (ki özellikle Gürsel Korat)
03.01.19 beğen 2 cevap
Lethe (@thelethe)
İhsan Anar ı çok severim gerçekten, hele puslu kıtalar atlası ☺️☺️ Tavsiyenize uyup deneyeceğim mutlaka, teşekkür ederim.
03.01.19 beğen 2 cevap